Projekt stanowiska do montażu
Witam!

W ramach pracy dyplomowej, która jest związana z dokumentowaniam życia na uczelni muszę zaprojektować stanowisko 'pracy'. Sęk w tym, że nie wiem co jest ważne, gdyż obecnie pracuję z Vegasem na laptopie i jest to lekko frustrujące.

Założenia: Tam gdzie się da tanio i dobrze, w pozostałych przypadkach ma być dobrze.

1. Monitor - w mojej opinii TV LCD 40'' będzie wystarczający z racji montowania materiałów z kamer HD...
2. System dźwięku przestrzennego - coś dobrze grającego w 5.1 gdyż materiały dostaję również 5.1
3. Serce systemu, jednostka centralna aka PC - wiadomą sprawą jest, że Vegas dedykowany jest pod Pentium I7, ale nie powinienem przesadzać z przedrażaniem więc...

Wielu z Was montuje nałogowo, stąd moja prośba o konkretną pomoc ;)
Dziękuję i pozdrawiam ;)
Odpowiedz
Ciekawe pytanie zadałeś. Proponuję obejrzeć na Discovery Science program o kręceniu filmów "Tajemnice superprodukcji filmowych" - w programie pokazane jest wiele ciekawych miejsc pracy. Począwszy od komputerów z odpowiednim oprogramowaniem, po takie, które mają rzutnik hd, kilka dużych monitorów i inne tego typu bajery. Zależy do czego dokładnie ma być to stanowisko - balansu kolorami, wszystkiego co związane z filmem, dodawania efektów specjalnych czy jeszcze innych rzeczy tego typu.
Odpowiedz
Ma być to stanowisko, że tak powiem ogólnej obróbki - wszak uczelnia to nie TVP ;)

Ważne jest też to, że pomieszczenie jakie udało mi się wyprosić ma 9m^2 więc są ograniczenia, które już na starcie skreślają np. rzutnik. Drugi aspekt, o którym mogę napisać to wybór Sony Vegas gdyż jest to program w mojej opinii najwygodniejszy (pinacle mnie rozsierdziło ;)), a że to moja praca dyplomowa, to ja wybieram :D
Odpowiedz
To co, napisałeś w pierwszym poście mija się trochę z rzeczywistością.
1. Nie jeden, oraz nie dwa. Ale trzy monitory 30". Tak trzy, ze względu na to, że mamy jeden główny, jeden poboczny oraz jeden na podgląd. Łatwiej jest się wtedy skupić.
2. Dźwięk, tutaj albo dobre słuchawki 5.1, albo bdb monitory studyjne. Raczej to drugie, ponieważ to pierwsze nie istnieje. Warto też zakupić dobrą kartę dźwiękową pokroju Xonar DX.
3. Komputer, tutaj zapoznaj się z zestawami proponowanymi przez Sony. http://www.sonycreativesoftware.com/mastersuite
Odpowiedz
Tidzu, a jaką rozdzielczość mają te monitory 30"? Rozumiem, ze co najmniej dwa z nich mają 2560x1600.
Odpowiedz
Microsoft Windows 7 64-bit Operating System
Intel Core i7-960 processor (8M Cache, 3.20 GHz, 4.80 GT/s Intel QPI)
8 GB RAM
1 TB System Drive
1 TB Data Drive
DVD-RW Drive
Nvidia Quadro FX580

A teraz to czego nie zrozumiałem :D Dlaczego 3 monitory, a nie 2? Przez ekran główny rozumiem standardowy obszar roboczy, czyli tracki, explorer, efects, transitions i bodajże project menager. Drugi ekran to podgląd montowanego filmu, odtwarzanego z tracków, a 3 ekran?

I jak się ma wielomonitorowa praca do FX580? W znaczeniu czy ta karta podoła temu zadaniu?
Odpowiedz
(05-08-2011, 15:38)pol102 napisał(a):  Intel Core i7-960 processor (8M Cache, 3.20 GHz, 4.80 GT/s Intel QPI)
8 GB RAM

CoreI7 ma trzykanałowy kontroler RAM-u, więc kupuje się do niego trójpaki RAM-u.
Odpowiedz
http://www.sonycreativesoftware.com/mastersuite
Sam tego nie stworzyłem. Spójrz na Supermicro Professional => http://www.sonycreativesoftware.com/mastersuite

Ale jeśli masz rację to musi być 12GB RAM'u (3x4GB).
Niemniej pozostałe pytania z poprzedniego postu wciąż są aktualne :)
Odpowiedz
Już piszę. Trzeciego monitora używam do wszystkiego innego - Gimp, przeglądarka, komunikatory. Ja tam wolę myszką przejechać do innego programu, niż ciągłe Alt+Tab.
Odpowiedz