Renderowanie 16:9
Witam!

Mam problem z materiałem 16:9. Przeszukałem już wiele grup i wiele wątków i nie znalazłem problemu. W przypiętym wątku o renderowaniu jest podobny problem ale tam chyba nie rozstrzygamy problemów(chyba, że się mylę)

Otóż materiał 720x576 dokładnie tak jak u Herkulesa cyt.” Projekt ma takie same proporcje/rozdzielczość, jednak po zrenderowaniu w avi zawsze jest w proporcjach 4:3 (z wpisanym obrazem 16:9 w ramce)”
Robiłem już wydaje mi się , że wszystko:
- kombinowałem w preferencjach, prawie wszystko ze wszystkim (czasami zmieniało mi obraz na 4:3 czasami na 16:9 ale zawsze 16:9 było wpisane w 4:3)
-zmieniałem pixel ratio oczywiście na Widescreen ale i nie tylko

Udało mi się to zrobić tylko w jedej sytuacji, jeżeli w preferencjach Template ustawiłem w Pal Dv 720x576 ale szerokość filmu (width) rozszerzyłem do ok. 900 . Więc teoretycznie powstał materiał 900x576 ??? dalej idąc gdy zacząłem to renderować video format ustawiłem na Divx i dzięki temu Frame size mogłem ustawić na „ustawienia użytkownika” co pozwoliło mi na zostanie przy formacie 900x576. Gdy to nagrałem było niby ok. ale… mogę to odtwarzać tylko na komputerze lub niektórych odtwarzaczach DVD – większość nie czyta tego formatu(nie dziwie się)

Czy da się zgrać w formacie 16:9 w jakości oryginalnej 720-576?
Jak to możliwe , że obraz zarówno 720 na 576 jest taki sam jak 900 na 576 ??
Bo podkreślam obraz 900 na 576 nie jest zniekształcony ??? tyle, że 720x576 jest wpisany w 4:3.
Jeżeli rozszerzam szerokość powyżej 720 to obraz jest coraz bliższy pełnego obrazu 16:9 na całym ekranie , obraz cały czas nie zmienia swoich „właściwości” 16:9 (nie jest zniekształcony) po prostu im większa szerokość tym bardziej wypełnia ekran obraz 16:9 aż do wielkości 900X576 co uzyskałem metodą prób i błędów….
O co w tym wszystkim chodzi…??
Czy to możliwe, że z zgranym materiałem jest coś nie tak?
Czy to możliwe, że nie jest on w formacie 16:9? Chociaż to odrzucam, umiem poznać te dwa formaty ale już głupieje.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Pokaż ustawienia projektu, a potem renderingu. W obydwu przypadkach muszą być takie same oczywiście.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Moje ustawienia projektu, pierwsze trzy obrazy to ustawienia, które wydaja mi się ok, ale 4:3 jest dalej, dwa ostatnie to ustawienia, do których doszedłem metodą prób i błędów i działa ale w jakimś dziwnym formacie 900x576                    
Odpowiedz
Mam ten sam problem:

Materiał SD 4:3 z płyt DVD
Szerokość klatki: 720
Wysokość klatki: 576
Szybkość: 25-29 klatek na sekundę

Chcę przerobić ten format na 16:9 z jak najmniejszą utratą jakości (film dotyczy Ślubu i Wesela) na DVD.
Zmontowałem już połowę filmu w kilku częściach, z tym że każdorazowo przy danym ujęciu zmieniam Event Pan/Crop na 16:9, zapisuję w AVI i w efekcie końcowym otrzymuję czarną ramkę dookoła.

Project properitis nie zmieniałem.

Czy będę musiał odnowa montować część filmu?
Zależy mi na jak najlepszej jakości, film będzie trwał 70-80 minut najlepiej na jednej płytce DVD.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Cytat: efix

RE: Jak renderować filmiki na YT.

Ma, bo sztucznie "rozciągasz" film do wyższej rozdzielczości. Jak chcesz mieć 16:9 ustaw "PAL Wide". 720x576 to tez jest panorama.

Gdy zmieniam w Properties tak jak to opisał efix (swoją drogą w temacie dotyczącym YT) na podglądzie zostają dwie czarne cienkie kreseczki po bokach... POMOŻE KTOŚ?!
Sony Vegas 9.0 PRO
Odpowiedz
podbijam
Odpowiedz
moze cos z maintain aspect ratio ?

vegas chce zachowac proporcje obrazu, ale gdy wylaczysz ten mechanizm, powinno dociagnac obraz do twojego 16:9
Odpowiedz
Witam,

Nie będę zakładał podobnego tematu bo mam podobny problem.
Zgrywam pliki z kamery .mod oczywiście "kochane" JVC no i mam 720x576 i tak mam ustawiony projekt (poprzez Match Media Video Settings) problem jednak pojawia się przy renderowaniu.
Gdy chce wyrenderować do formatu zalecanego do mojego projektu .avi 720x576 to robi mi sie obraz 4:3
Gdy natomiast daje do DV PAL Widescreen to są pasy po bokach, pomimo, że rozdzielczość również ta sama w renderze.
Jedynym rozwiązaniem projektu jakie teraz mam to gdy wyłącze "maintain aspect ratio" w każdym klipie - niestety wtedy nienaturalnie rozciąga się klata i słabo to wygląda x|

Jakieś porady jak wyrenderować te moje 720x576 by było 16:9 ?
Odpowiedz
W render option zaptaszkuj "Stretch video to fill frame"

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(03-15-2014, 17:50)efix napisał(a):  W render option zaptaszkuj "Stretch video to fill frame"

siedzę od kilku dni przeszukując internet a to chodziło o jeden "ptaszek". Dzięki ogromne!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości