Blur na bokach i inne efekty
Witam
Chciałem się was poradzić jak zrobić kilka efektów i czy wogóle to w vegasie możliwe(dotyczy 2 efektu).

To tak
1 efekt - to jest blur na bokach(niewiem czy dobrze to nazwałem czy źle)
próbowałem to zrobić w programach graficznych dodając blur w wyznaczonym miejscu itd itd.
prawie przez cały film jest ten efekt

Tutaj jest ten blur ale zajmuje on o wiele wiele większą powierzchnie i widać go bardziej.

2 efekt - niewiem jak to nazwać, ale czy to możliwe w vegasie ?
1:43 -

3 efekt - tego też niewiem jak nazwać ale jak to zrobić i jakim efektem.
chodzi o to że ten biały dym w rzeczywistości jest o wiele bardziej przezroczysty, a tu ma taką straszną moc.
0:42 -

4 efekt - teoretycznie wiem jak to jest zrobione
chodzi mi o to że są 2 warstwy tego samego clipu i jedna z nich ma efekt (jaki? mi się wydaje że to jest chroma keyer) i wycina jakieś tam kolory a potem w pan cropie przesówamy na dół.
Czy dobrze mówie ?
0:37 -

5 efekt - jak uzyskać takie kolory? wiem że kolorystyke można uzyskać poprzez color colector secondary itd. ale niewiem jak je ustawić dobrze.
calutki film -

Prosze o pomoc : >
Odpowiedz
3 efekt koleś wsadził zdjęcie i użył maskowania i podmienił tło na jakieś przyśpieszone chmury :P
sorki 4 efekt pomyłka
Odpowiedz
Podpisuje się :P
też jestem ciekawy bardzo jak uzyskać takie efekty.
Proszę również o linki do pluginów.
POZDRAWIAM
Odpowiedz
1. Dwie warstwy, jedna rozmyta i elipyczna maska. Szukaj tematu "cenzura twarzy" - to zasadniczo to samo.
2. Nie wiem o jaki efekt chodzi.
3. Może np. dowalić Glow.
4. Można na wiele sposobów, jest chyba nawet gotowa wtyczka NewBlue z takimi bzdetami, ale tak, mieszanie, warstw, color corrector, ruszanie warstwami - można wiele wtyczke zastosować.
5. Znowu na różne sposoby, color corrector, levels, secondary color corretor, nie ma czegoś takiego jak ustawić dobrze w tym wypadku. Nie wiadomo, jak to dla Ciebie jest dobrze, podnieść po prostu nasycenie koloru.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
- rozmycie wokół obrazu.
Reszta efektów powinna się pojawić 'na dniach'.

Edit. Zapomniałem, 3 efekt, moim zdaniem to będzie tylko użycie efektu Wave. I odpowiednia zabawa klatkami kluczowymi.
Odpowiedz
małe ćwiczonko z efektami eksplozji

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości