Render dla YouTube
Witam, chciałbym wyrenderować film tak aby obraz na youtube był szeroki, a nie w kwadracie, zależy mi na dobrej jakości (możliwość oglądania w HD) ale też nie ogromnej wadze pliku. Próbowałem już w NTSC DV przy pliku avi, oraz na inne różne sposoby, otrzymane video było albo za duże, albo miało słabą jakość, proszę o pomoc.
Odpowiedz
Ja używam HD 720i 24 klatki , format WMV , ale to raczej do krótkich filmów.
Odpowiedz
Ja robie to samo co @up
Odpowiedz
Chodzi o takie coś?
[Obrazek: xw7xboaabwyn7j0s1vz0.jpg]

Może mi dajcie ss, jakie rendery robicie, bo niektórych rzeczy z tutoriali u mnie w vegasie 8 nie ma.
Odpowiedz
Tak, tak renderowany film jest w 16:9 na YT po kliknięciu w HD jest wyświetlany na full-ekranie, nie zajmuje dużo.
Odpowiedz
dokładnie ten format, tylko jak chcesz 16:9 to musisz to ustawić gdy tworzysz projekt, u mnie standardowo jest 4:3
Odpowiedz
Ta ja standardowo projekt mam w Full hd Jak chcesz napisze jak to zrobić :D
Odpowiedz
Wrzuciłem na youtube ten projekt, niestety film jest rozszerzony ale nie do końca, po bokach zostało jeszcze trochę czarnych krawędzi.

@up
Poproszę.

//edit:Mój film jest w HQ, a nie HD, jak to naprawić?
Odpowiedz
HQ oznacza jakość
HD oznacza dużą rozdzielczość, powyżej 1400 x na ileś tam chyba, YT wtedy wyświetla w HD, ale nie pamiętam dokładnie od ilu, niech mnei ktoś poprawi. Nigdy nie wrzucałem nic z HD na YT.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Możliwe że jeszcze film się do końca nie przetworzył na YouTube dlatego jest HQ a nie HD. Jeżeli dalej tak będzie to coś skopałeś przy renderowaniu bądź tej typu projektu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości