Demko showbike

Z racji upload-u przez baaardzo wolne łącze, jakość została obcięta do minimum. Skopało też proporcje przy PIP-ie. Oceniajcie. Pozdrowienia od nowego user-a dla wszystkich maniaków Vegas-a.
Odpowiedz
Bardzo dobry film, świetny montaż, widać że znasz się na filmowaniu.
Oczywiście 5/5 , widać profesjonalne podejście w twoim nagraniu i to mi sie podoba :)

Pozdrawiam
Odpowiedz
Hmmm, tak na poważnie to zajmuję się tym od 6 mieś, a dopiero 3 mieś. temu zakupiłem profesjonalną kamerę. Co do montażu to dzięki wielkie! Na Vegas-ie działam również od niecałych 3 mieś, więc wyjadaczem nie jestem. Tak czy inaczej w porównaniu do Edius-a, Pinnacel czy AP, jest niesamowity.
Odpowiedz
Ja mam Vegasa w dość dobrym stopniu opanowanego (około roku na nim działam) , wcześniej robiłem na innych programach, GIMP , PS tez dobrze umiem :) Właśnie przymierzam się do kupna JVC GZ-HD3 z 3CCD, Full HD , wejściem mikrofonowym czyli narazie powinno starczyć. Do tego dokupuje statyw naramienny i filtr UV, a i jeszcze zewnętrzny mikrofon. Później planuję dokupić lampę doświetlającą. Co sądzisz o tym sprzęcie? Ta kamerę kupuję dla siebie, pracuję na innych półprofesjonalnych kamerach.
Odpowiedz
Co sądzę? Widzisz, różni ludzie, różne potrzeby, nie wiem do jakich zastosowań chcesz używać tej kamery, jeśli mają to być zwykłe, okazjonalne nagrania, to na pewno sprzęt cię nie zawiedzie i spełni twoje wymagania. Sprawa ze mną jest troszkę inna, rzuciłem się jakiś czas temu na szerokie wody, dzięki ojcu w USA zakupiłem w absurdalnie niskiej cenie kamerę semi-pro, był to Soniak vx 2000, na nim uczyłem się kadrować, ustawiać, itp. itd. Po jakimś czasie postanowiłem swoje umiejętności "spieniężyć" i zacząłem robić reportaże z uroczystości typu wesela. Aktualnie ciągle się uczę, używam już znacznie bardzej wymagającego sprzętu (Panasonic AG-HVX200 oraz DVX 102BE) stąd wiem, że kamera o której piszesz całkowicie nie zda egzaminu w tym co robię. Dla mnie liczą się wszelkie nastawy dostępne "od ręki" ZOOM (tylko mechaniczny, bez pośrednictwa serwomotoru, to samo focus, przysłona, dźwięk) Wybierając kamerę, ja kieruję się optyką (jasność) i tym o czym napisałem. Podobnie sprawa miała się z softweare-m. Najpierw był APE, potem Edius, aż w końcu z USA przyleciał Vegas Pro 9 teraz wsparty plugami. Będąc w mediamarkt oglądam tego typu sprzęt, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia co on potrafi, nie miałem możliwości popracować na nim. Na pewno z jakości obrazu będziesz zadowolony.
Odpowiedz
Ja będę jechał go obadać, ma służyć do jakiś reportaży (stąd potrzebne wejście na mikrofon). Jeżeli ją kupie wystawie jakiś test tej kamerki na forum, mam okazję ją tanio kupić. Zobaczymy czy zda egzamin w ciemnych pomieszczeniach (czytałem że niby zdaje egzamin, najgorzej jest ze stabilizacją lecz ujęcia robię głównie ze statywu). Właśnie myślałem czasami okazyjnie zrobić komuś znajomemu reportaż weselny, ale zobaczę najpierw jak kamerka sobie radzi bo nie chcę oferować czegoś co nie ma dobrej jakości, więc wtedy pożyczam kamerę :)

Co myślisz o Sony HD1000 ? Miałeś do czynienia z tą kamerą?
Odpowiedz
Ojoj, tak na tym pracowałem. Nie marnuj pieniędzy. Jeden przetwornik, do tego CMOS. Jak dla mnie ta kamera to gó.. zapakowane w wiele obiecujące pudełko. Kolega kupił ten sprzęt. Daje radę, ale radością z zakupu nie tryska. Kamera ma bardzo wolny autofocus (zwłaszcza w kiepskich warunkach oświetlenia) szuka, szuka, szuka a ale za to jak już znajdzie, to po to by go zgubić i szukać od nowa. Więc zmusza do częstej pracy w manual-u. Kolejną bolączką jest jasność obiektywu, którą nie grzeszy. Szumi przy podbiciach, więc lampę nakamerową, najlepiej z dimmer-em trzeba zakupić.
Odpowiedz