Odratowanie uszkodzonego pliku MPG
Witam. Mam kolejny tym razem raczej poważny problem. Zgrałem materiał z VHS przez nagrywarkę DVD Sony RDR-GX210. Jednak okazało się, że pierwsze sekundy DVD bardzo się tną + wszystko się rozsynchronizowało (testowałem na tej samej nagrywarce co nagrałem materiał, odtwarzaczu DVD oraz PowerDVD na komputerze). Kiedy importowałem VOBy w SV, to też był ten problem.

Pewnego razu spostrzegłem pewne narzędzie w SV (Import -> DVD Camcording Disc). Program wygenerował mi plik MPG, który odtwarzany przez różne programy na komputerze, również się zacinał na początku, ale tym razem była zachowana synchronizacja.

Jednak kiedy zaimportowałem plik MPG do Vegasa, ku mojemu zdziwieniu na podglądzie wszystko było idealnie! Obraz się nie zacinał, a dźwięk był idealnie zsynchronizowany.

Kiedy wyrenderowałem projekt, który na podglądzie wyglądał świetnie, okazało się, że audio i wideo paskudnie się rozsynchronizowało na początku. Różnica ta wynosi ok. 7 sek i utrzymuje się do końca nagrania.

Czy da się zapisać, to wideo tak jak wygląda na podglądzie? Próbowałem używając różnych koderów, lecz wszędzie jest źle. ;/ Co mogę zrobić, aby ocalić ten początek, który nie chce się wyrenderować, a widać na podglądzie (idealnie klatka po klatce). Wydaje mi się, że to wina nagrywarki, która niewłaściwie zapisała wideo.

Nie wiem, co mam robić. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!
Odpowiedz
Pobaw się tym:
http://www.free-codecs.com/download/ReStream.htm
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości