Filmik z małego Urban Exploration + małe pytanko
Witam,
jako że nie mogę wrzucić filmiku do działu "Nasze filmy" wrzucam go do Newbies. Jest to film nagrany co prawda aparatem, ale jestem z niego całkiem zadowolony tym bardziej że jestem początkujący. Info o muzyce jest wklejone w obraz.

Mam tylko pytanie. Filmik renderuję do formatu wmv bo w innych to mi różne cuda wychodzą, ale czy to normalne ze 4,5min obraz w rozdzielczości 640x480 zajmuje prawie 300mb? Do jakiego formatu, albo w jaki sposób konwertować filmy by miały jakąś sensowną megabajowo objętość?
Odpowiedz
Ustaw wmv i 3Mbps. Powinno być ~90MB albo coś koło tego, nie chce mi się dokładnie przeliczać. ;p
Ja mam pytanie do Ciebie. Możesz mi dać screena w jakich odstępach czasowych/klatkowych robiłeś "kropy" na ścieżce w pan cropie przy tych takich bumpach, szybkich zbliżeniach i oddaleniach ekranu?
Odpowiedz
[Obrazek: screenyt.jpg]

Proszę bardzo :) Mam nadzieję że to o tę scenę Ci chodziło :)
Odpowiedz
Mógłby ktoś przenieść ten mój filmik do działu "nasze filmy"? Ja uważam że to skończony filmik...
Odpowiedz
Filmik mi się podoba, jadnak mam pewne ale... hmmm moim zdaniem mogłeś dobrać lepszą muzykę, coś a'la urban sound, sam nie wiem jednak ta nuta nie bardzo mi podchodzi i wolno się rozkręca. Efekty jaknajbardziej w porządku, nie jest ich nawalone niewiadomo ile, przede wszystkim dobrze dobrane. Praca kamery (aparatu) też na plusie. Mogę wiedzieć jaki to model aparatu? Zdawało mi się że w pewnych ujęciach używałeś statywu? Albo masz taką pewną rękę ;p Nakładałeś filtry koloru? Jestem na tak, czekam na kolejne produkcje.
PS. Ostatnio czytałem artykuły o Urban Exploration odnoście Czarnobyla, bo była rocznica katastrofy i miałem nadzieję że to filmik właśnie o tym miejscu. Znasz jakieś ciekawe video z Czarnobyła właśnie na wzór Twojego? Pozdrawiam.
Odpowiedz
(04-27-2011, 21:31)nozownik0 napisał(a):  Filmik mi się podoba, jadnak mam pewne ale... hmmm moim zdaniem mogłeś dobrać lepszą muzykę, coś a'la urban sound, sam nie wiem jednak ta nuta nie bardzo mi podchodzi i wolno się rozkręca. Efekty jaknajbardziej w porządku, nie jest ich nawalone niewiadomo ile, przede wszystkim dobrze dobrane. Praca kamery (aparatu) też na plusie. Mogę wiedzieć jaki to model aparatu? Zdawało mi się że w pewnych ujęciach używałeś statywu? Albo masz taką pewną rękę ;p Nakładałeś filtry koloru? Jestem na tak, czekam na kolejne produkcje.
PS. Ostatnio czytałem artykuły o Urban Exploration odnoście Czarnobyla, bo była rocznica katastrofy i miałem nadzieję że to filmik właśnie o tym miejscu. Znasz jakieś ciekawe video z Czarnobyła właśnie na wzór Twojego? Pozdrawiam.

Dzięki za konstuktywną krytykę, o to chodzi :)

Co do muzyki- to mało kiedy byłem TAK ZADOWOLONY Z TEGO CO WYBRAŁEM, nie wiem co rozumiesz pod pojęciem urban sound, czy o jakiś industrial, industral metal chodzi czy co? Oj, mam takiej nuty mnóstwo na kompie, ale np. Rammsteina nie wrzuce bo po 1- zbyt standardowe, po 2- pewnie youtube by się przyczepiło do ścieżki dźwiękowej. A w tej co dobrałem podoba mi się to takie głębokie "buczenie" ma to jakąś "MOC"... :D

Tak, do niektórych ujęć używałem statywu, ale to taki statyw nie najwyższych lotów, a poza tym nie mam wprawy w jego używaniu.. Aparat to Fuji Finepix s5700 pożyczony od siostry dziewczyny, myślałem że będzie kręcić lepiej niż mój pentax za 200zł ale rzeczywistość okazała się inna, plus jego był taki że ma aktywny zoom optyczny jak już filmujesz, i chyba jakąś stabilizację..

Co do filtrów, nakładałem 'soft contrast' i 'studio rgb to computer rgb' i czasem 'rays'... używałem w zależności od fragmentu. Ogólnie to się uczę, choć mam na swoim kanale już trochę filmików to ten jest pierwszy którm miałem się ochotę gdzieć 'pochwalić'...

Co do filmów o czarnobylu, to popowstawało kilka poważnych produkcji ale to musisz poszukać na "innych źródłach", a na yt szukaj po prostu pod hasłami urban exploration, urbex itp. Napewno coś się znajdzie :)

Dzięki i pozdrawiam :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości