Nagrywanie filmu na DVD
Witam. Zrobiłem film w SV 20 minutowy(720x576, 25klatek/sek, .avi). Po zrenderowaniu zajmuje 4,26Gb. Jakość jest bardzo ładna. Nagrałem film na dysk DVD za pomocą programu Windows DVD maker. Wielkość filmu spadła do 1,2Gb - jakość rówienież drastycznie poszła w dół. W drugiej próbie wyłączyłem wszystkie filtry, w owym programie jakość się nie polepszyła - nadal kaszana... Nagrałem więc bezpośrednio owy film .avi na płytkę za pomocą opcji Windows 'Nagraj na dysku CD'. Niestety odtwarzacz DVD nie potrafi tego odtworzyć. Czy macie jakieś pomysły jak to nagrać na DVD? Żeby wielkość pliku wynosiła 4,26 i jakość była taka jak po zrenderowniu?
Odpowiedz
Nagrać bezpośrednio w Vegasie.
Odpowiedz
(04-22-2011, 15:41)Pinto napisał(a):  Nagrać bezpośrednio w Vegasie.

Nie jest to dobry pomysł ponieważ nie mamy kontroli rozdziałów, które są ustalane Markerami. Do prostego nagrywania płytek DVD polecam niemalże zintegrowanego DVD Architect'a.

Pozdrawiam.

P.S. Oczywiście zgadzam się, że można bezpośrednio z SV.

SONY Vegas Pro 13.0, HP Workstation z200 ...

Odpowiedz
Zgrałem to bezpośrednio na płytę, jakość dobra choć dźwięk się momentami przycina i obraz się traci pozatym długo to trwało, teraz spróbuje podziałać w zaproponowanym przez kolege wyżej programie. Chyba że jeszcze jaki inny fachowiec ma jakiś pomysł :)
Odpowiedz
Program DVD Architect też zmniejsza do 1Gb. Po maksymalnym zwiekszeniu bitrate i tym podobnych wzrasta do 1,6. Taki projekt zapisalem na płycie, lecz dalej nie ma porownania do tamtej 4gigowej wersji avi. Co proponujecie? :) Bardzo proszę o pomoc, film ma dla mnie bardzo wielką wartość, to film z wesela :)
Odpowiedz
Zasugerowałem się na początku, ze ten plik 4,26 GB to MPEG2, a przecież 20 min nigdy tyle nie zajmie na DVD! Maks. bitrate dla DVD to 10 Mb/s z kawałeczkiem, więc lepszego obrazu nie uzyskasz.
Odpowiedz