Łączenie dwóch nagrań
Witajcie, na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z Sony Vegas.

Otóż przegrałem 2 godzinowy materiał VHS nagrywarką na 2x DVD po 1h. Drugą płytę nagrałem w taki sposób, że ma ona jedną minutę wspólną z pierwszą częścią nagrania.

Czy Sony Vegas ma opcję automatycznego wykrywania wspólnych fragmentów i idealnego łączenia tych części?

Pozdrawiam!
Odpowiedz
Niestety Nie
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Więc jakie są wyjścia z tej sytuacji, co muszę zrobić, by scalić te nagranie?
Odpowiedz
Na podstawie kształtu fali dźwiękowej znajdujesz wspólny fragment i tyle.
Odpowiedz
Znalazłem takowy punkt. Problem w tym, że kursor porusza się skokowo i nie mogę umieścić go w interesującej mnie pozycji. Da się jakoś zmniejszyć podziałkę?
Odpowiedz
Hmm, kółkiem w myszce 'kręcac do przodu', jeżeli o to Ci chodzi, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Odpowiedz
Hmm, no nie o to mi chodzi. ;)
Miałem na myśli to, by postawić kursor dokładnie na jakimś zgrubieniu fali dźwiękowej, zamiast tego program stawia mi kursor zaznaczania gdzieś obok. Są tylko wyznaczone punkty, na których mogę go postawić.
Odpowiedz
Te punkty to klatki filmu. Sprawdzałeś w ogóle, czy różnica mniejsza od klatki jest problemem w łączeniu tych filmów? Można wyłączyć "Quantize To Frames", ale nie polecam, zwłaszcza, że bedą łączone dwa filmy.
Odpowiedz
Na podglądzie niby jest płynnie, teraz już będę wiedzieć, że klatka filmu to najmniejszą jednostką. Dzięki Pinto za pomoc. ;)
Odpowiedz