Renderowanie stoi w miejscu [Vegas 9.0]
Witam wszystkich.

Mam Vegasa 9.0
Chciałbym zapisać film, jednak nie da się. Czemu? Ano dlatego, że jak klikam Save to pojawia się okienko, wszystko ok. Jest tylko jedno "ale". CAŁY CZAS jest 0%. Raz zostawiłem kompa włączonego na 15h, nadal było 0%.

Formatowałem ostatnio dysk. Przed formatem nie było tego problemu. Przeinstalowywałem program.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, duro514

@vm-rexor - Prościej, prosiłbym. Jestem tylko człowiekiem :)
Odpowiedz
Albo renderer albo kodek się "wyłożył" (obstawiam to pierwsze). Przyczyna: ciężko powiedzieć, zazwyczaj jest to za mało RAM-u. Spróbuj jeszcze zmniejszyć liczbę wątków renderujących.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Refresh.

Proszę o odpowiedzi, gdyż pracę mam oddać w środę ;D
Odpowiedz
Pokaż ustawienia renderowania, projektu i klipów. Bez tego nic nie poradzimy.
Odpowiedz
Wszystko jest domyślne... niczego nie zmieniałem ;)
Odpowiedz
(04-26-2011, 17:41)duro514 napisał(a):  Wszystko jest domyślne... niczego nie zmieniałem ;)

Nie ma czegoś takiego jak domyslnie, czasami trzeba coś zmienić, wszystko zależy od materiału źródłowego. Każdy kontener i codec ma swoje domyslne ustawienia, ale który wybrałeś, co masz na osi tego nie wiemy. Zazwyczaj przyczyna leży w bałaganie i braku pewnych standardów w kodowaniu HD i innych nowych kontenerów, codeców etc. Niestety, ale trzeba mieć trochę wiedzy w tym temacie, aby pracować na programach edycyjnych HD i innych wynalazków z youtuba. Przy SD PAL było już wszystko poukładane i wyznaczone były pewne normy, do których zastosowały się firmy produkujące oprogramowanie edecyjne. AVC HD, divix, i inne nowe wynalazki , to niestety wciąż bałagan , plik. m2ts nie jest taki sam jak inny plik .m2ts i tak jest w każdym kontenerze, brak określonych standardów, każdy sobie rzepkę skrobie. Sam dożwiadczyłem tego, że aby brać się za montaż, trzba najwpierw poznać wszystkie niuanse kodowania video, wtedy jest dużo łatwiej i wydaje mi się, że jest to pewien wymóg przed przystąpieniem do pracy montażowej. To tak jakby operator kamery nie wiedział, dlaczego jak wykadruje okno w pomieszczeniu, to obraz mu się drastycznie ściemnia. Oczywiście należę do osób, które tej wiedzy o kodowaniu video mają za mało i dlatego cały czas pogłębiam ją, zadając pytanie na forum, czytając literaturę, a na sam koniec zostawiam "kopanie VEGASA", czy innych programów edycyjnych, dlatego, że one same nie strajkują, tylko żądają godnego traktowania przez podawanie im zjadliwej karmy, czyli materiału wideo. :) To takie moje wnioski z dotychczasowego doświadczenia.
Odpowiedz
Dobrze, poczytam o tym, dzięki. Narazie myślę, że będę obraz po prostu nagrywał Camtasia Studio 7 po zmontowaniu (kliknę w Vegasie "Play i zacznę nagrywać"), a potem zacznę się uczyć :)

Zanim temat zostanie zamknięty : mógłbyś podać mi linki do jakichś poradników? Byłbym bardzo, ale to bardzo wdzięczny :)
Odpowiedz