Usuwanie napisów
Jak usunąć napisy z filmiku w programie Sony Vegas Pro10? Chodzi o napisy, które już w tym filmie były nim zaczęłam go przerabiać.
Odpowiedz
Nie da się w amatorskich warunkach tego wykonać...
Pomogłem ? Oceń.
Odpowiedz
Jakie napisy? Jakieś małe w rogu? Zamieść przykładowego screena.
Odpowiedz
(04-18-2011, 20:20)Heyah napisał(a):  Jak usunąć napisy z filmiku w programie Sony Vegas Pro10? Chodzi o napisy, które już w tym filmie były nim zaczęłam go przerabiać.

Jezeli jest to jakis maly napis, na dole, w ktoryms rogu, czy cos, to mozesz zrobic metoda ktora byla opisana gdzies na forum.. byl tutorial jak usunac bodajze logo teliwizji, czy cos takiego.. musialbys poszukac.
Jezeli to jest wiekszy napis, to troche bedzie problem.
Odpowiedz
chodzi o znak wodny ;?
Odpowiedz
Chodzi mi o fanowskie tłumaczenie. Proszę, macie screena

[Obrazek: 2uo4eur.jpg]
Odpowiedz
Ja na twoim miejscu przykadrowałbym to w Event Pan Crop lub dodał jakąś winetke i byłoby szybko po problemie, wiem, że pójście na łatwiznę, ale tutaj usunięcie tego byłoby troche czaso i praco chłonne.:)
Odpowiedz
(04-19-2011, 21:23)Kubson napisał(a):  Ja na twoim miejscu przykadrowałbym to w Event Pan Crop lub dodał jakąś winetke i byłoby szybko po problemie, wiem, że pójście na łatwiznę, ale tutaj usunięcie tego byłoby troche czaso i praco chłonne.:)

Też próbowałam, jednak wyglądało to nieestetycznie. No i zależy mi, aby tylko w, niektórych miejscach usunąć tłumaczenie.
Odpowiedz
(04-19-2011, 21:47)Heyah napisał(a):  Też próbowałam, jednak wyglądało to nieestetycznie. No i zależy mi, aby tylko w, niektórych miejscach usunąć tłumaczenie.

A próbowałeś Mask'iem?

Kopiujesz ten filmik na nowy Track(np. nr.2 na dół.)
Wycinasz w 1-wszym filmiku (w tracku nr.1 na górze) Mask'iem ten napis.
Następnie Path->Mode->Negative
Następnie Anti alias->Yes
Opacity(%)->100%
Feather type->Out
Feather (%)->4,9

a na dolnym filmiku dajesz Gaussian Blur->MediumBlur.

Te napisy będą wtedy zamazane i wyglądać będą jak gdyby przeźroczyste.

Jeszcze jak wstawisz Border->SoftEdge (na górnym tracku,nr.1),to nie powinno to podpaść.

Oczywiście tam sobie możesz pozmieniać wartości,ja podałem tylko takie przykładowe.
Odpowiedz
VirtualDub i filtr DeLogo albo LogoAway
http://forum.videohelp.com/threads/26020...-Logos-etc
Odpowiedz