Zegar
Problem wygląda następująco, mam nagrane już do filmiku sceny w moim przypadku jak ktoś się nudzi. Nie chcę dogrywać kilku godzin tylko dać zegar analogowy (ze strzałkami) które będą w przyspieszonym tempie "szły" (to wersja, na którą liczę) lub ewentualnie cyfrowy zegar tj. od danej godziny liczenie w przyspieszonym tempie do innej danej godziny.

Jeżeli niezrozumiałe to postaram się inaczej opisać ; )

Pozdrawiam.
Odpowiedz
To powodzenia w nagrywaniu ; )
A o co prosisz? Bo nie napisałeś..
Odpowiedz
Jak dać zegar analogowy (ze strzałkami) które będą w przyspieszonym tempie "szły" (to wersja, na którą liczę) lub ewentualnie cyfrowy zegar tj. od danej godziny liczenie w przyspieszonym tempie do innej danej godziny?
Odpowiedz
Stwórz sobie taki zegar graficznie i animuj same strzałki, które też stworzyłeś graficznie.

Ewentualnie możesz to zrobić w samym Vegasie, ale zegar będzie wyglądał wtedy jakoś tak prosto:
http://jakubadamiec.pl/wp-content/upload...-clock.jpg
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Myślę, że lepszą odpowiedzią na to pytanie powinno być inne pytanie:
Jak zrobić animację poklatkową.

Odpowiedź pokrótce:
1) Ustawić i zafixować wszystko (kamera na statywie i filmowane przedmioty utwierdzone tak, żeby przypadkiem ich nie poruszyć)
2) Nagrać 0,5 - 1 s materiału
3) zmodyfikować położenie obiektu (tu wskazówek)
4) wrócić do pkt. 2 lub skończyć zdjęcia jeśli już wszystko zostało zrobione.

Może za pierwszym razem nie wyjść, bo możesz mieć problemy z pkt. 1 (przestawić wskazówki zegara bez zmiany jego położenia), ale to jest kwestia wprawy.

Potem materiał wrzucić do Vegasa i ewentualnie przyspieszyć.

Inna odpowiedź - przerobić zegar.
Jeszcze inna- lekko zmodyfikowana już podana odpowiedź: mając kilka zdjęć zegara (w sensie to samo zdjęcie tarczy z godziną np. 9.00 i inne z godziną 6.15) można wyseparować samą tarczę i same wskazówki, ale myślę, że zajmie to więcej czasu niż zrobienie poklatkowej animacji nawet kilka razy.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Nie no, przecież niech zostawi zegar na godzinę - nagra, a potem przyspieszyć kilkukrotnie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Najlepiej kamera z "time lapse".
Odpowiedz