W jakości HD poziome zakłócenia(fale)...
Witam.
Mam taki problem:

-nagrywam materiał z dekodera HD na Pendrive,albo na przenośny dysk twardy komputera

-pliki zapisują się w formacie DVR
-konwertuje je programem TSDoctor do formatu TS
-otwieram odtwarzaczem KMPlayer i ... na obrazie pojawiają się poziome fale co 2,3 sec.,takie podobne jak efekt wave w Sony Vegasie...
W SV formatu TS w jakości HD w ogóle nie da się otworzyć,natomiast bez HD -bez problemu się otwiera w bardzo dobrej jakości.

Po konwersji programem ImTOO HD Video Converter nagrane pliki w jakości HD otwierają się w Sony Vegasie,ale problem pozostaje ten sam czyli te poziome zakłócenia,poziome quasi fale...no i sony ciężko sobie radzi,tzn.spowalnia niesamowicie,nawet się zawiesza.

-Przy nagrywaniu programów bez HD wszystko śmiga idealnie,jakość jest świetna,a przy nagrywaniu w HD,powstają takie właśnie zakłócenia,a nawet trochę obraz przerywa,tnie - tak jak przy oglądaniu streamów...

Może ktoś się orientuje jaka jest tego przyczyna?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Andrzej.
Odpowiedz
Podaj model kamerki z jakiej zgrywasz materiał wejściowy. Prawdopodobnie jest to film z przeplotem, wtedy po konwertowaniu pojawiają się duszki i poziome paski. Jedyne co mogę polecić to sprawdzenie czy TSDoctor ma funkcję usunięcia przeplotu bądź konwersję innym programem, który taką posiada.
Odpowiedz
(04-18-2011, 8:05)Piciu napisał(a):  Podaj model kamerki z jakiej zgrywasz materiał wejściowy.

Ja nagrywam programy telewizyjne z dekodera HD,nie z kamerki.
Ale zrobie tak jak piszesz,poszukam jeszcze jakiegoś innego konwentera plików DVR,co będzie baaaardzo trudne,bo używałem wielu,ale nie radzą sobie z plikami DVR.
Odpowiedz
Umieść jakiś plik DVR gdzieś na serwerze, obadamy :)
Odpowiedz
(04-18-2011, 11:21)Pinto napisał(a):  Umieść jakiś plik DVR gdzieś na serwerze, obadamy :)

http://www.megaupload.com/?d=4W4D6PB0

To jest link do pliku dvr nagrany w jakości HD na dekoderze OpenBox S9 HD PVR - Digital Satellite Receiver
Nagrany w 1080i, 50Hz
Odpowiedz
andrzejj - na pewno jest to film z przeplotem skoro go zgrywasz z dekodera (ps: sorry, źle coś musiałem wcześniej przeczytać)
Odpowiedz