jak zrobić efekt z harrego pottera
1. te czary czyli błyskawice kule itd. skąd je wziąć?
2.w szóstej części zaczyna się teleportacja. jak zrobić taki chaos jak teleportacja trwa to znaczy że postacie się rozmazują, powiększają itd.
3. jak zrobić że jest w całym domu bałagan i ktoś nagle czaruje i wszystko wraca na swoje miejsca tak żeby widz widział biegające przedmioty po pokoju
i najważniejsze: śmierciożercy- jak zrobić to ich pojawianie się z dymu
Odpowiedz
Myślisz, że te efekty robił jeden ziomal, który liznął trochę Vegasa?
Odpowiedz
Może tu nie ma dokładnie o Harrym Potterze, ale dogłębna lektura powinna dać Ci odpowiedź na pytanie z tematu: "JAK się robi efekty" i potem nie będzie problemu z ustaleniem co można zrobić w Vegasie a do czego potrzeba innych rzeczy (niekoniecznie z softu)

http://kmf.org.pl/

[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Podobno Harrego Pottera robili darmowym programem do obróbki filmów (wiem, to nie jest zbyt wiarygodne dla Was). Darmowym, ale profesjonalnym. Niestety nie mam pojęcia jak nazywał się ten program, a w historii nie znalazłem już artykułu, który kiedyś czytałem. Co do Vegasa i efektów, które wymieniłeś to według mnie najlepszy byłby After effect, szczerze mówiąc w Vegasie bym się w ogóle nie zabierał, chyba, że pan/crop + obrazki/animacje.
Odpowiedz
Tak, na jednym programie, i darmowym. A robili to wszystko w przerwie na kawę.
Odpowiedz
(04-18-2011, 11:12)Pinto napisał(a):  Tak, na jednym programie, i darmowym. A robili to wszystko w przerwie na kawę.

Pinto nie musisz mi wierzyć, napisałem wyżej, że nie jest to dla Was wiarygodne. Gdzieś czytałem, że jest darmowy program, który wykorzystali m.in. do Harrego Pottera. Że to w 100% prawda, tego nie powiedziałem na pewno.
Wydaje mnie się, że to było jak szukałem programu, który zrobiłby time-lapse moją kamerką internetową (wiem, teraz jak o tym myślę, też mi się chce wymiotować) i pum coś takiego...
Pogrążam się, wiem...
Odpowiedz
Mogli coś wyrenderować na darmowym Blenderze. Ale rendering to tylko początek - na końcu jest kompozycja, najczęściej w Nuke'u.

Time lapse'a możesz wykonać przy pomocy Split Cama, który może robić snapshoty co określony czas, a potem połączysz to w Vegasie w film.
Odpowiedz
Program to lightworks. Dopiero od jakiegoś czasu zmienili z komercyjnej wersji na open source. A te efekty o które prosisz robi się naciskając klawisz obok 'zrób smoka'. Programów do kompozycji jest multum - od płatnych: Nuke, After Effects po darmowe: np. blender.

Podaj model kamery, którą masz zamiar nagrywać.
Odpowiedz
Pinto, nie trzeba było się od razu nabijać. :)
Blender jest podobno w miarę prosty do ogarnięcia, chociaż mi się niezbyt udało - próbowałem kilka lat temu.
Odpowiedz
Piciu, a kiedy się nabijałem? Chodziło mi o to, że na jednym programie filmu się nie robi :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości