efekty dla zaawansowanych!!!!
1. Jak ,,przejść'' z kamerą przez dziurkę od klucza w drzwiach albo przez wizjer. chodzi o to że kamera zbliża się do dziury, zbliża i nagle znajduje się po drugiej stronie drzwi
2. jak zrobić żeby człowiek przeszedł przez ścianę czyli np. macha na pożegnanie, odwraca się do ściany i idzie prosto w nią aż w niej znika.
3. jak zrobić animowany skok z budynku. ja mam pomysł: kręcę film z jakimś blokiem a potem wstawiam człowieczka(z green screenem) i po zdjęciu zielonego tła tylko przesuwam człowieczka co klatkę coraz niżej... czy to dobry pomysł czy zamiast tekstury wstawić animację żeby np. machał rękami a jeśli tak to jak?
i ostatnie(nareszcie:)) jak zrobić efekt z filmu matrix że człowiek biegnie na ścianę odbija się jedną nogą i robi fikołka(przewrót do tyłu) w powietrzu
pomożecie?? pliss...
Odpowiedz
1 - poszukaj w Media Genarators czy nie ma tam tego egektu inałóz go na swój klip.
2- Hmm.. nie wiem czy mówię o tym o co tobie chodzi ale można zrobić tak że wyłaączasz kamerę gdy znajdzie się maxymalnie przy ścianie a potem dodajesz sobie jakiś efekt rozmazu a Video FX ( powtarzam,nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi)
3- pomysł moim zdaniem dobry..tylko radzę zrobić wiele greenscreenow by wyszła animacja żeby facet machał rękami.. a potem po kolei je dodajesz.
4 - to co ci poradze może mieć jakby niedopracowane wykonanie z mojej rady.. z użyciem Greenscreenow robisz zdjęcia gościa który będzie w różnych pozycjach w jakie układa sie ciało w takiej akrobacji.. możesz to też wypatrzeć z filmów tego typu na YT tam dokłąniej będzie to pokazane..potem sobie go obracasz w odpowiednuch momentach

Jestem amatorem..to tylko moje rady ;D
Odpowiedz
Co do tego czwartego to ten trik nazywa się wallflip wystarczy się tego nauczyć i masz gotowy efekt.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Co do 1 to jeśli taki efekt Cię zadowoli to możesz zrobić sobie obrazek z kształtem dziurki i nałożyć go na wyższy timeline... A przez wizjer dodatkowo dodać efekt "soczewka".
Odpowiedz