SV nie otwiera plików AVI,MP4...
Witam.
Mam zainstalowany Media Player Codec Pack.
Pliki wmv i ts odczytuje ,ale AVI i MP4 już nie.
Zawsze musze je skonwenterować na wmv.

Jaki jest najlepszy codeck,albo inaczej jaki codeck polecacie dla Vegasa?
Mam Viste,32-bit,Vegas 9.0 Pro.

Z góry dzięki za odpowiedź.

P.s. wcześniej miałem zainstalowany K-Lite Codeck Pack,ale się niesprawdził.
Odpowiedz
http://tidzu.pl/2011/02/pliki-mov-i-mp4-w-sony-veggas/
Odpowiedz
(04-15-2011, 8:04)tidzu napisał(a):  http://tidzu.pl/2011/02/pliki-mov-i-mp4-w-sony-veggas/

Dzięki.
Odpowiedz
Tidzu (SV nie otwiera plików AVI,MP4... ) nie wiem skąd taka informacja,uważasz się za takiego fachowca a nie znasz nawet jakie formaty można obrabiać na sony vegas ,Sony vegas otwiera formaty avi i mp4 ,ja prawie wszystkie pliki które obrabiam mam w formacie avi,nie jest to najlepszy format bo jakosc nie jest zadowalająca ale robię to tylko dlatego że nie posiadam kamery filmujacej w formacie ful hd ,wszystko zalezy od tego jakie masz kodeki zainstaowane na kompie ,tu masz moj filmik jak otwieram w vegasie plik avi na nagraniu widac ze nawet pik posiada ścieżke audio,
Odpowiedz
marcinb9987 napisał(a):ja prawie wszystkie pliki które obrabiam mam w formacie avi,nie jest to najlepszy format bo jakosc nie jest zadowalająca ale robię to tylko dlatego że nie posiadam kamery filmujacej w formacie ful hd

AVI to kontener, a nie format, więc jego jakość zależy od użytego kodeka.
Mam kamerę FullHD i używam AVI Lagarith.
Zarzucasz komuś brak wiedzy, a sam pokazujesz KOMPLETNY brak podstawowej wiedzy.
Odpowiedz
Pinto to se to obejrzyj
nastepny ktory twierdzi ze sony vegas nie otwiera avi?
Odpowiedz
(04-15-2011, 13:06)marcinb9987 napisał(a):  Tidzu (SV nie otwiera plików AVI,MP4... ) nie wiem skąd taka informacja,uważasz się za takiego fachowca a nie znasz nawet jakie formaty można obrabiać na sony vegas ,Sony vegas otwiera formaty avi i mp4 ,ja prawie wszystkie pliki które obrabiam mam w formacie avi,nie jest to najlepszy format bo jakosc nie jest zadowalająca ale robię to tylko dlatego że nie posiadam kamery filmujacej w formacie ful hd ,wszystko zalezy od tego jakie masz kodeki zainstaowane na kompie ,tu masz moj filmik jak otwieram w vegasie plik avi na nagraniu widac ze nawet pik posiada ścieżke audio,
Dlaczego niby uważasz mnie za 'fachowca'.. skoro nie potrafisz odróżnić kodeka od kontenera. Vegas jest zależny od systemu oraz jego konfiguracji. Jeżeli nie posiadasz kodeków zainstalowanych to nie odtworzysz odpowiednich filmów. Proste..
Avi to też kontener i jeżeli masz film zapisany przy pomocy XVIDa z minimalnym bitrate to jakość jest słaba. Sorry, ale to są podstawy.
Odpowiedz
wiem o tym ze avi to kontener tyko potocznie wszyscy muwia na to format ,ale napisałes ze sony vegas nie otwiera formatu avi i mp4 wzystko zaezy od kodekow jakie sie ma zainstalowane na kompie,ja mam zainstaowana paczke QuickTime Alternative 3.2.0 oraz K-Lite Mega Codec Pack 7.1.0 i umnie sony vegas nie ma problemu z otwieraniem plikow avi oraz mp4(wiem ze codeki to międzyinnymi to DivX, XviD,)
Odpowiedz
Więc o co Ci chodzi? Masz kodeki, działają filmy. Nie masz nie działają. Skoro wszyscy mówią że 'avi to format' to ty musisz być taki sam? Czujesz się lepszy? Sorry chłopie, ale pobierz przeglądarkę ze sprawdzaniem pisowni, bo z tym u Ciebie ciężko:
[Obrazek: 57677802137866412524.jpg]
Odpowiedz
wiesz ja piszę poprwanie tylko ze mam klawiature do wymiany bo sie mi tnie wiec dlatego czasem literki są zjadane a jak chcem cos szybko napisac to niestety takie krzaki wtedy wychodza (a pozatym napisales w odpowiedzi dla goscia ze sony nie otwiera avi i mp4 nie napisales mu że trzeba odpowiednie kodeki zainstalowac ,wiec poprostu wprowadziłes go w błąd)a dlaczego w błąd ? bo gosciu mogł se pomyslec ze chociaz nie wiem jakie kodeki by zainstalował to i tak sony mu avi oraz mp4 nie odczyta
Odpowiedz