Z cyklu "początki" - rozjaśnienie i ściemnienie
Witam,

Na początku od razu napiszę, że jest to kompletnie mój pierwszy kontakt z montażem filmów i programem SVP. Nie jest oczywiście tak, że go zainstalowałem i od razu uderzyłem na forum. Mam już za sobą pierwszy filmik w tym programie, który zrobiłem kilka dni temu, ale to czego obecnie potrzebuje jest już dla mnie czymś bardziej zaawansowanym niż zwykłe umieszczanie efektów Transitions między dwa klipy.
Nie mam filmowego przykładu, ale postaram sie opisać o co mi dokładnie chodzi. W zamyśle chcę połączyć film z muzyką. Aby jednak dopasować obraz do muzyki chcę na początku filmu umieścić krótkie momenty w których z totalnej ciemności w plynny sposób pojawi się obraz (na krótką chwilę) i ściemni z powrotem - coś na zasadzie pulsującego obrazu, który się pojawia i znika.

Problemem dla mnie nie jest zastosowanie efektów do tego odpowiednich, które jak sądzę są w programie dostępne, tylko największym wyzwaniem dla mnie stanowią same techniczne aspekty tego co trzeba wykonac aby uzyskać ten efekt. Dlatego jeśli mógłbym prosić kogoś cierpliwego o opisanie funkcji i zastosowań do tego odpowiednich, to byłbym wdzięczny :).
Odpowiedz
Insert/remove envelope > composite level
Odpowiedz
Dziekuję za odpowiedź, ale niestety nic mi to nie mówi ;). Jak pisałem, jestem zupełnie zielony w kwestii obsługi tego oprogramowania.

Widzę tę opcję do wyboru po kliknięciu na Video track, ale tam mam do wyboru jedynie Velocity, który dodaje mi jakąś zieloną kreskę. Poza tym zależy mi też na stosowaniu efektów na wybranej części danego filmu, bo teraz gdy dodaję jakis efekt to program stosuje mi go na calej dlugości filmu a nie np. na zaznaczonym w zółtych markerach fragmencie :).

Dzięki za pomoc wszystkim doświadczonym użytkownikom SVP :).
Odpowiedz
Bo klikasz w złym miejscu - na head tracku się wciska. Na lini dodajesz punkty i możesz robić dowolne krzywe.
Odpowiedz
O widzisz, teraz mi sie udało :). Dzięki raz jeszcze za pomoc. Takie proste, a zarazem skomplikowane ;). Póki co problem rozwiązany, mam nadzieję, że z następnymi poradzę sobie już sam, albo chociaż z pomocą Waszych tutoriali :).
Odpowiedz