Problem po renderowaniu
Witam bardzo serdecznie uzytkownikow forum. Nie owijając w bawełne przejde odrazu do rzeczy :

Zrobilem prezentacje do szkoly (nie wazne z reszta)
zapisalem ladnie projekt, nastepnie dalem "Render As..."
wybralem format .avi, wszystko ladnie poszlo, zrenderowalo sie do konca po pewnym czasie i wszystko miało byc ladnie.

Problem mam taki, ze po zapisaniu i zrenderowaniu filmu nie moge go odtworzyć w zadnym programie ktory do takich rzeczy słuzy... A film musze przekazać dalej, na innym komputerze mam rowniez taki sam problem.
Odpowiedz
Wybrałeś AVI, a to tylko kontener. A kodek jaki?
Odpowiedz
dawalem HD 720-60p YUV.
Zalezy mi na jakosci, bo plik bedzie wyswietlany publicznie na szkole podczas dni otwartych. Dlatego tez nie chcialbym zeby to byl jakis pokaz slajdow, a wzsystko ladnie plynnie
Odpowiedz
Lepiej renderuj do WMV, no chyba że w szkole nie macie komputerów z windowsem. Ustaw tylko duże bitrate i będzie ok. Oszczędzisz sobie nerwów a dużego skoku jakości nie zauważysz.
Odpowiedz
No to nic dziwnego, że nie odtwarzało.
A kompy w szkole są zabytkowe czy w miarę nowoczesne? WMV HD też ma swoje wymagania i procek min. 2 GHz musi być, i to nie crap pokroju Celerona tylko co najmniej AthlonXP.
Odpowiedz
Można zachować jakość w AVI korzystając z kodeka XviD'a a konkretnie Xvid MPEG-4 Codec i ustawiając jakość na 1 (maximum quality).

Pozdrawiam.
SONY Vegas Pro 13.0, HP Workstation z200 ...

Odpowiedz
Witam.
Od niedawna bawię się SV pro 10 i mam następujący problem, który spędza mi sen z powiek. Zrobiłem prezentacje z filmików zdjęć i muzyki. zdjęcia były robione cyfrówką w dużej rozdzielczości, gdy zrenderowałem filmik w całość przy odtwarzaniu okazało się ze na zdjęciach ludzie maja poucinane głowy i ogólnie wszystkie zdjęcia są poprzycinane. Bardzo bym prosił o jakąś poradę dla laika, czy jest jakaś opcja żeby wszystkie zdjęcia były pokazywane tak jak się je normalnie odtwarza w windowsie. Nadmieniam, że renderowałem w formacie WINDOWS MEDIA VIDEO V11(.WMV) 5MBPS HD 720-25P VIDEO(*)
Proszę o szybkie podpowiedzi, wydaje mi się, że to jest coś prostego do zrobienia, ale ja się po prostu na tym nie znam i dlatego proszę o pomoc kolegów i koleżanki z wiekszym doświadczeniem z SV
Z góry dziekuje i pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości