Horror - montaż filmu
Witajcie, od pewnego czasu zajmuje się montowaniem filmów i miałbym pare pytań do Was. Pewnego dnia w szkole ogłosili konkurs na film, i że zebrałem grupkę ludzi, którzy pomogą mi w organizacji tego wszystko chciałbym aby montaż był idealny podchodzący pod gatunek filmowy horror.

Chciałbym skierować się do doświadczonych użytkowników programu i poprosić o pare wskazówek:
-jakie efekty polecacie do horroru
-jakiś tutorial do zrobienia powalających napisów początkowych jak i końcowych

Ogólnie chodzi mi o jakieś fajne efekty które mógłbym użyć w filmie, chciałbym dobrze wypaść oraz zaskoczyć montażem =]
Odpowiedz
Światło! Światło! Światło! No i jeszcze dobry dźwięk, inaczej nie zrobisz dobrego filmu.
Jeżeli robisz film musisz mieć wizję tego, co chcesz pokazać. Wyobraź sobie zlepek klipów z podłożoną tandetną muzyką oraz nawalonymi efektami.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o dzwięk to mam pare sound tracków z horrorów więc źle nie powinno być. Bardziej chodzi mi o jakiś napis początkowy, nie chce jakiegoś prostego napisku i tyle ... Widziałem w niektórych filmach mają takie 3D napisy itd Chciałbym właśnie coś takiego zrobić w swoim filmie, aktualnie nad tym pracuje i korzystam ze wskazówek tego forum ;)
Może macie tu jakiś tut dotyczący napisów które można było by wmontować w horror albo coś w tym stylu ? Oczywiście zabieram się za szukanie ale jeżeli miał by ktoś linka pod ręką proszę na PW albo w temacie.

Z góry dziękuje
Odpowiedz
Cytat:Chciałbym skierować się do doświadczonych użytkowników programu i poprosić o pare wskazówek:
-jakie efekty polecacie do horroru

Wszystko zależy, jakiego horroru. Ale jak chcesz, żeby to nie było żenujące, to najlepiej żadnych. Operuj tak jak pisze Tidzu dźwiękiem i obrazem, niedomówieniami.
Cytat:-jakiś tutorial do zrobienia powalających napisów początkowych jak i końcowych
Do napisów początkowych - p prostu weź Text albo ProType i wstaw tytuł. Do końcowych też masz gotowca w media generator...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To czy horror będzie dobry nie zależy od ilości efektów czy napisów początkowych. Na początek musisz mieć dobry scenariusz. Jeśli to horror zapewne dużą rolę będzie grało światło a raczej operowanie nim aby w efekcie końcowym był klimatyczny półmrok. Chcesz zrobić film - zero tandetnych przejść (tradycyjne cięcia), klimatyczna muzyka symfoniczna, mało efektów specjalnych (chyba że są koniecznie do stworzenia poświaty duchów czy krwi). Przede wszystkim dobry scenariusz.
Odpowiedz
Okej, rozumiem. Jeszcze jedno pytanko, możecie mi polecić jakieś nutki, które świetnie pasowały by to tego typu filmu ? Może macie jakieś pod ręką to podajcie nazwę na pewno skorzystam ;)
Odpowiedz
Pytasz o montaż czy w końcu o efekty?

Moja odpowiedź: do horroru: suspens.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ja z muzyki polecam dwie stronki:
http://www.freemusicarchive.com (m.in. fajną nutką jest The Implicit Order - Murder in homeroom)
http://www.jamendo.pl (np. Ziska - Sea Front Murder > fajnie trzyma klimat)

Jeśli chodzi o napis to mam dwie wizje dla napisu do horroru, może któraś przypadnie Tobie do gustu:
1. Animacja dymu, nad nią warstwa z białym napisem i zabawa typem warstwy (np. na pokrywanie)
2. Napis przeskakujący podobnie jak w teledysku
(na początku, czerwone) i jakaś gitara elektryczna piszcząca do tego.

Oczywiście co do wykonania, zgadzam się z przedmówcami, światło jest rzeczą ważną przy kręceniu filmu, zwłaszcza takiego.
Odpowiedz