konwersja z m2v na mpg
Czy ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć jak w SV 9 z formatu m2v przejśc na mpg BEZ STRATY JAKOŚCI. Zależy mi na robieniu filmików w pełnej jakości full HD. format m2v jest czytany przez komp ale już nie przez odtwarzacz czy bezpośrednio przez TV które "widzą" tylko mpg.
Odpowiedz
A jaką masz wersje vegasa? Nie chodzi o 9 a o to czy to pro, platinum czy movie studio. Jeżeli to jest pro klikasz render as, wybierasz format (mpg) i klikasz "custom". Na pierwszej zakłatce dajesz "best", na drugiej roździelczość, ilość fps i kodek najleiej uncompressed taki film więcej waży ale film jest bardzo wysokiej jakości.
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź, ale nie bardzo potrafię z niej skorzystać.
Mam SV 9 pro. Po REDENDER AS pojawia się formatka w której wybieram SAVE AS TYPE oraz TEMPLATE. Wybór pierszej i drugiej pozycji determinuje z jakim rozszerzeniem będzie zapisany plik. Np. MPEG-2 i TEMPLATE - HDV 1080-50i daje plik 1440x1080 z rozszerzeniem m2t. Na próby ręcznej zmiany rozdzielczości z 1440 na 1980 program nie reaguje. Natomiast MPEG-2 i TEMPLATE - Blu-rey 1920x1080 50i 25 mbps daje plik o rozdzielczości 1920x1080 z rozszerzeniem m2v.
Gdy wchodzę dalej przez CUSTOM nie ma wyboru BEST są natomiast modyfikacje tego co wybrałem wcześniej ale nie wpływaja one na rozszerzenie w jakim plik zostaje utworzony.
Wybór MPEG-1 to jakościowa tragedia.
Odpowiedz
(08-27-2009, 8:21)tidzu napisał(a):  A jaką masz wersje vegasa? Nie chodzi o 9 a o to czy to pro, platinum czy movie studio. Jeżeli to jest pro klikasz render as, wybierasz format (mpg) i klikasz "custom". Na pierwszej zakłatce dajesz "best", na drugiej roździelczość, ilość fps i kodek najleiej uncompressed taki film więcej waży ale film jest bardzo wysokiej jakości.

Właśnie zachodzę w głowę czemu na niektórych wersjach Sony Vegas nie można wejść w opcję CUSTOM. Swoje pytanie zamieściłem również w tym miejscu przed chwileczką - http://sonyvegas.info/Temat-problem-kodo...05#pid9805

Chodzi o to:

[Obrazek: customa.jpg]

Wychodzi na to, że:

- Sony Vegas Movie Studio Platinum 9.0a
- Sony Vegas Movie Studio 9.0a

nie dają możliwości wejścia w opcje CUSTOM przy renderowaniu. Zgadza się?

Pytanie moje jest teraz następujące: która z poniższych wersji daje możliwość wejścia w opcje CUSTOM?

Ta:

Sony Vegas Movie Studio HD
http://allegro.pl/item1084510449_sony_ve..._fvat.html

czy może ta:

Sony Vegas Movie Studio Platinum (Pro Pack) 9
http://allegro.pl/item1084510467_sony_ve..._fvat.html
Odpowiedz
Cytat:z formatu m2v przejśc na mpg BEZ STRATY JAKOŚCI.

No zasadniczo wg definicji to m2v jest normalnym pełnoprawnym* edycyjnym mpeg2 tyle, że bez dźwięku. W kamerach zwykle jest to nagięte i i jest tam i obraz, i dźwięk.
Możesz zacząć od najprostszej rzeczy, czyli bezczelniej zmiany rozszerzenia. W zależności od tego co masz w systemie, jakie filtry DirectShow itd. być może zadziała. ALE! Wcale nie jest to jednoznaczne z tym, że stacjonarny odtwarzacz takie coś odczyta. Twoje stwierdzenie o telewizorach które czytają mpeg jest szerokie - jakie mpeg czytają? HD? Czy SD? Być może problemem sa fizyczne parametry pliku a nie jego takie czy inne rozszerzenie.

* Co do "bez straty jakości" - m2v nie jest formatem dystrybucyjnym. Zasadniczo taki strumień video trzeba "przepakować" do struktury "odtwarzaczowego" mpeg. I teraz - jeśli masz fukcja, to dane video nie zostaną w ogóle ruszone, zmieni się tylko ich obudowa. Jeśli jednak np. cały plik z kamery masz zbudowany tylko z I-Frame, to w momencie konwersji zostanie to zmodyfikowane prawdopodobnie na standardowe IBBBP itd. i jak każda tego typu modyfikacja wniesie zmiany w jakości obrazu. Śmiem natomiast wątpić, czy te zmiany zauważysz. W 99% przypadków filmy są co najmniej 3-4 razy przekodowywane podczas obróbki i odbiorca nie zauważa tych strat. Ludzie odrobinę za bardzo przejmują się "bezstratnością". Czasem (wielokrotne operacje na obrazie, efekty specjalne itd.) ekstremalne dbanie o to jest konieczne, ale w wiekszości domowego użycia - można się aż tak nie przejmować.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości