Renderowanie 3D
Witam!

Parametry kompa:
Win7 x64 Prof/2 dyski twarde po 1 terabajt/16 GB DDR3/Intel Pentium i7 3,4/Grafika: Geforce GTX580.

A więc tak pracuję na Sony Vegas Pro 10c, potrzebuję renderować filmy w jakości HDTV 1080i / 1080p — 1920×1080 pikseli, na początku ustawion 3D Mode: na sidebyside(half). No i mój problem polega na tym iż vegas renderuje krótki filmik o długości 30 sekun około 10 minut, jest możliwość jakoś to przyspieszyć. Czy połączenie dysków za pomocą RAID przyspieszyło by takie działanie? Słyszałem też o programie ADIUS, który jest wspomagany kartą video i dużo szybciej to robi, proszę o jakąkolwiek pomoc, która mogła by mi pomóc skrócić czas renderowania. A zapomniałbym proces jest obciążony do 90% podczas renderowania.
Odpowiedz
Przy tych parametrach to Vegas powinien pop..lać a nie robić 30 sekund w 10 minut.
Oczywiście pytanie - czy mówimy o czasie renderingu czystego kawałka, czy 40 tracków z efektami itd?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A pokaż przykładowy film który renderujesz tym "potworem".
Odpowiedz
@up mówię o 2 filmikach oczywiście połączonych opcją stereoscopic 3D czyli powstała jedna scieżka, wrzucam na timecode i renderuję na format SonyAV czy jakoś tak, on jest w formacie mpg4 ten nowy, wybieram opcję blueray, rozdzielczość jak w 1 poście i jazda, no znaczy się chciałbym żeby to szybko mielił ale niestety zajmuję mu to duużo czasu... Wolę nie myśleć co będzie jak zrobię cały filmik ze ślubu i będę chciał go przerenderować... Wrzucę go jutro, bo już nie jestem w pracy. No powinien, ale nie wiem czemu aż tak obciąża mój procesor, przecież to generalnie specjalnie złożony zestaw do montażu. Korzystam też z Vegasa x64 bitowego, więc obsługuję cały RAM jaki mam. Nie wiem czy nie jest przystosowany do takiej dużej rozdzielczości czy ja mam coś źle w opcjach poustawiane.
Odpowiedz
I co nikt nie jest w stanie mi udzielić odpowiedzi?
Odpowiedz
Zgodnie z regułami forum - dawaj screeny ustawień projektu, renderu i sprawdź dobrze, czy Ci coś nie zżera mocy komputera. Choćby źle ustawiony antywirus.
Naprawdę nic nie robisz z tymi plikami, oprócz połączenia w stereoparę? Jaki format 3D docelowo ustawiasz?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzisiaj po południu wrzucę wszystkie screeny po kolei co robię, żeby to było bardziej zrozumiałem i przejrzyste.
Odpowiedz
Podaj też model : procesora, dysku, płyty głównej oraz ram. Opcjonalnie jaki masz program antywirusowy i programy w tle.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości