Vegas Pro 10 dziwne zjawisko
Witam serdecznie. Jestem tu nowy więc zaczynam w "piaskownicy".
Do rzeczy. Mam taki dziwny problem z Vegasem 10 Pro jaki i ze Studiem 10. Po wyrenderowaniu projektu do pliku .m2ts, ten wynikowy plik nie chce sie płynnie odtwarzać w Media Playerze, pierwsze 2 minuty idzie ok po czym zaczyna pokazywać co którąś klatkę. Dodam iż nie jest to problem komputera, ten mam dość solidny (i7 2600 8Gb ramu, grafika GT430), ale na tym nie koniec tych dziwności. Ten sam plik równierz nie chce się odtwarzać płynnie w stacjonarnym odtwarzaczu HDD "NOT", a jeszcze dziwniejsza sprawa że taki plik stworzony w Vegas Studio 10 lub w Vegas Pro10 nie może być później wczytany do Studia 10, gdyż po próbie wczytania tego pliku na oś czasową, program wyłącza się i komputer podaje taki oto komunikat:
Problem Description
Application Name: Vegas Movie Studio HD Platinum
Application Version: Version 10.0 (Build 179)
Problem: Unmanaged Exception (0xccccfffe)
Fault Module: C:\Windows\syswow64\KERNELBASE.dll
Fault Address: 0x756AB727
Fault Offset: 0x0000B727

Ktoś może sobie pomysleć, że mam problem z systemem lub komputerem , ale nie tak szybko. Ściągnąłem z sieci program TSMuxer i po załadowaniu do tego programu tego felernego pliku .m2ts i po przeliczeniu go muxerem to takiego samego pliku .m2ts ( z tego co widzę to TSMuxer go tylko przepisuje, ponieważ nie dokonuję w pliku żadnych zmian) ten wynikowy plik .m2ts odtwarza się płynnie w Media Playerze, daje się wciągnąć do Vegas Studio 10 i pięknie płynnie odtwarza się w odtwarzaczu HDD NOT. Poprostu nie ma z nim żadnych kłopotów. Moje pytanie: co Sony Vegas 10 Pro i Studio robi nie tak zapisując do .m2ts , że są takie problemy z tym plikiem , a co takiego zmienia w pliku TSMuxer, że po jego dosłownie przepisaniu, plik pięknie odtwarza się na wszystkim. System przeinstalowałem na nowo i jast tak samo. Do tworzenia takiego pliku .m2ts używam ustawień "Sony AVC 1080i .m2ts" wybieranm to ustawienie z listy wyboru funkcji :"Render as". Dodam jeszcze że pliki zapisane na kamerze z rozszerzeniem .mts importuję programem Sony PMP i już na dysku są one z rozszerzeniem .m2ts i te pliki równierz odwarzają się prawidłowo w każdym odtwarzaczu i dają się wciągnąć do Vegas Studio 10. Program tej samej firmy Sony PMB zapisuje pliki. które dają się odtwarzać, a Vegas już coś innego robi , ponieważ pliki nie chcą się odtwarzać. Dziwne to jest, ale czy jest ktoś kto może mi to wyjaśnić? Używam systemu Win7 64bit i wszystkie programy mam jak najbardziej legalne.
Przepraszam za długi tekst i pozdrawiam Studio Art-BI.
Odpowiedz
Trochę off-topic, ale przyznaję, że jestem trochę zmęczony tematem "czemu". Czy jako full legal itd. posiadacz Vegasa zgłosiłeś to pytanie do producenta? Przysługuje Ci nielimitowany support mailowy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Oczywiście że zgłosiłem. Czekam na odpowiedź i nie mam problemu z tym faktem tylko interesuje mnie dlaczego tak sie dzieje. Lubię wiedzieć jakie procesy zachodzą kiedy coś tworzy sie nielogicznie. Przelatuje plik muxerem i wszystko hula. Vegas Pro, który zakupiłem wczoraj wczytuje pliki .m2ts z Vegasa czyli od samego siebie tylko Studio sie wiesza. Pisząc te posty myslałem, że znajdzie się ktoś, kto juz to przerabiał i zna problem, ale widzę, że wszyscy przechodzą nad tym do porządku dziennego i robią tak jak ja na to wpadłem, czyli przepisują plik TSMuxerem, tylko najważniejsze pytanie brzmi "Dlaczego tak sie dzieje, czyzby firma Sony była tak cienka, że nie zauważyła tego problemu?". Jeżeli kogoś takie dociekania męczą, to po pierwsze nie musi tego czytać, a tym bardziej odpowiadać, szczególnie wtedy, kiedy nie zna na problem odpowiedzi.
Odpowiedz
Klon Buncha, jak Boga kocham!
Cytat:ale widzę, że wszyscy przechodzą nad tym do porządku dziennego i robią tak jak ja na to wpadłem, czyli przepisują plik TSMuxerem
Nikt Ci nie odpowiedział na to pytanie, więc nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski.
Być może u innych w ogóle nie występuje ten problem, uwzględniasz to?
Sony niestety z dużym opóźnieniem reaguje na takie zgłoszenia, ale też nie przypominam sobie, by na betaforum ktoś zgłaszał taki problem a zgłaszają tam zdecydowanie mniejsze problemy.
Chcesz odpowiedzi, chcesz by ludzie przetestowali:
- wystaw gdzieś na sieci (choćby na wrzucie) plik z Twojej kamery,
-daj jak to jest przyjęte w zwyczaju screeny z ustawienia projektu i renderu.
Możesz też porównać binarnie plik z vegasa i muxera i zobaczysz czy się różnią, i czy naprawdę plik z TSMuxer był "nietykany". Być może, jest to rzeczywiście jakiś drobiazg w nagłówku, być może nie.

Odpowiedz
W przeciwieństwie do Ciebie kolego, poświeciłem trochę czasu i przeczytałem kilka wątków i problem niestety wystepuje. Nie wyssałem sobie z palca to, że wszyscy przechodzą z tym problemem do porządku dziennego i dają sobie spokój z wyjaśnianiem przyczyn takiego zjawiska. Jest conajmniej kilka postów różnych autorów o tym problemie. Poczytaj a będziasz miał elementarną wiedzę, aby zabierać głos w dyskusji, bo tak to tylko dyskryminujesz innych, uważając, że Ty wszystko wiesz najlepiej jak należy postepować. Szkoda, że w twoich wypowiedziach mało jest argumentów na temat. Poczytaj swoją wypowiedź i pokaż mi, co ona wnosi do tematu. Nic, tylko próbujesz mnie zdyskryminować. Nie znasz problemu, nie masz nic do dodania, a nawet nie masz wiedzy o historii problemu, to raczej daruj sobie takie uwagi typu "Drugi Bunch". Oczekuję wypowiedzi osób , które napotkały ten problem i znają przyczyny. Tak jak na forach niemile widziane jest powielanie tematów (mimo iz ja to robię, ale tylko dlatego, iż nie mogę pisać w działach dla "profesjonalistów") , tak samo ja, chcę najwpierw dowiedzieć sie od użytkowników Vegas Pro, czy znają odpowiedź na ten temat, zanim zacznę dymić u dystrbytora. Chyba po to jest forum, aby poruszać różne frapujące nas tematy.

Pozdrawiam Ireneusz Bukowski.
Odpowiedz
Będę pisał wolno bo widzę, że wolno czytasz. Przedstawiając tutaj jakiś problem trzymamy się zasady, by podawać takie informacje, na podstawie których inni będą w stanie pomóc. Czyli przede wszystkim ustawienia projektu i renderu oraz - o ile to możliwe - oryginalny materiał.
Nie przytoczyłeś też wątków "innych osób" które mają z tym problem (i sądząc po pytaniu problem nierozwiązaniu), a niekoniecznie ludzie używają tego samego sprzętu i metod pracy co Ty.
I nie wiem najlepiej jak postępować, ale irytują mnie teksty o tym, że coś jest "nielogiczne" (stąd wzmianka o Bunchu). Jeżeli jest to bug, to trzeba go poprawić i tyle, i nie chodzi o robienie zadymy. Bo jeżeli to błąd, to nie tylko Twój problem, ale i tysięcy userów na świecie.
Więc się nie unoś i spuść z tonu - żeby ten problem zgłosić na betaforum muszę odtworzyć warunki w których on powstaje, powinny to też powtórzyć inne osoby. Czasem przyczyną takiego a nie innego zachowania rzeczywiście jest Vegas, czasem jednak przyczyna leży po stronie systemu, oprogramowania firm trzecich albo konfliktu niektórych ustawień.
Mówiąc krótko - jeśli potrzebujesz pomocy podaj dane o które drugi raz proszę i być może trochę szybciej uda mi się uzyskać pomoc z Sony, jeśli nie, no to czekaj na odpowiedź producenta albo może ktoś tu ma jakiś patent. Co i tak nie rozwiązuje problemu, bo powinno to być rozwiązanie globalne, a nie dla paru osób.

Odpowiedz
Mój komputer i7 2600, 8Gb ram, grafika GT430, Win7 Prof. 64bit. Myslę że to najistotniejsze parametry.
Ustawienia projektu:

[Obrazek: Project1.jpg]
[Obrazek: Project2.jpg]
[Obrazek: Project3.jpg]
[Obrazek: Project4.jpg]
[Obrazek: Project5.jpg]

Ustawienia renderu to:

[Obrazek: Render1.jpg]
[Obrazek: Render2.jpg]
[Obrazek: Render3.jpg]
[Obrazek: Render4.jpg]

Felerny oryginalny plik wyrenderowany do .m2ts
http://www.studioartbi.pl/Sesja.m2ts

Po przejechaniu go muxerem działa bardzo dobrze i w kompie i na odtwarzaczuHDD stacjonarnym
Wykluczam możliwość problemu z kopmputerem jeżeli chodzi o odtwarzanie tego pliku dlatego , że odtwarzacz HDD równierz ma problem z odtwarzaniem tego pliku a po muxerze odtwarzacz HDD już odtwarza bardzo płynnie.

Odpowiedz
Czy ten plik wideo możesz trzymać na serwerze, czy mam go przerzucić na swój żeby ew. udostępnić Sony?

Odpowiedz
Może być na serwerze.
Nie posiadam aż takiej wiedzy aby edytować te pliki binarnie. Może ktoś z kolegów przepuści mój plik przez muxera i je porówna binarnie.
Odpowiedz
Potwierdzam, plik się wali, tsMuxer naprawia, pliki różnią się nagłówkami, w jednym wypadku ID strumienia to zero, w drugim 1, jest jeszcze parę różnic.
W domu sprawdzę, czy wali się na najnowszej becie 10 Pro, jeśli tak, zgłoszę jako buga.

Odpowiedz