sony vegas i dźwięk nagrany przez mikrofon
Witam od nie dłuższego czasu nagrywam gameplaye do gier i zauważyłem że podczas słuchania dźwięku którego nagrałem mikrofonem a raczej ścieżki dźwiękowej słyszę taki szum jakby przechodzący prąd w czasie tego nagrania i nie wiem w jaki sposób stłumić ten szum czy dźwięk. Jeśli nie wiecie o co chodzi zobaczcie mój najnowszy filmik tam słychać to dość dobrze
. Drugim moim pytaniem jest to czy podczas nagrywania ścieżki dźwiękowej a raczej dialogów w sony vegas da się jakoś przyciszyć ścieżkę dźwiękową w filmie podczas nagrywania mikrofonem i gdy nic się nie mówi ścieżka dźwiękowa filmu się pod głośnia można coś takiego zauważyć w filmikach na tvgry.pl czy jest to wykonalne ?
Odpowiedz
Hmm, ja nic nie słyszę - Xonar DX + HD201
Co do drugiego pytania - tak ale musisz to robić ręcznie - tzn. włącz widoczność lini TACK VOLUME (view>>audio envelopes>> track volume) potem zaznacz ścieżkę dźwiękową i naciśnij klawisz V, pojawi się linia podobna do veleocity.
Odpowiedz
myślę że to może być wina słabego mikrofonu ktorego mam przy słuchawkach najlepiej to słychać gdy nic nie mówię i tylko słychać dźwięk z filmu wtedy słychać ten syk taki przechodzący jak by prąd przepływał pobawię się troche w ustawieniach dźwięku realteka i mam nadzieje że coś się uda zrobić wiem że na tvgry.pl nic takiego nie słychać no ale oni mają profesjonalne mikrofony a ja lipny za 20zł
Odpowiedz
To zrób tak - włącz nagrywanie i nic nie mów, potem zapisz to do WAV i wyślij nam.
Odpowiedz
To jest najczęściej wina zasilacza, on daje pisk bądź szumy, które słychać w mikrofonie. Ja oglądałem na 360p i nic nie słychać. Zauważyłem, że na wyższych rozdzielczościach już tak. Np. w 4:13 jak leci sam filmik. Przychodzi mi na myśl coś takiego jak ścianka wygłuszająca (taka mała, nie chodzi mi o wygłuszanie ścian zewnętrznych pokoju) a nie mogę tego akurat znaleźć. Kiedyś widziałem, wygląda to podobnie do klap na halogeny.
Odpowiedz
Bawiłem się takim "pro" wygłuszaczem, fajne, ale w domowych warunkach całkowicie nieopłacalne. Do wszelkiej maści nagrań polecam dwa sprawdzone patenty:
a) rozwiesić sznurki w pokoju albo na jakiś stojakach a na nic włochate tkaniny, np. polarowe koce, jednymi słowy zrobić taki pokój, box z koca :) - minusem jest to, że nawet jak "sufit" jest otwarty, szybko robi się duszno,
b) palety po jajkach, wynalazek stosowany już przez starożytnych domowych filmowców za czasów faraona Zoomona I. Można z tego zbudować ścianki czy takiego pół-boxa (sześcian z otwartą jedną ścianą) czy wręcz tak jak to pokazał w swoim klipie kolega raper (ten co mnie zezwał od hejterów itd.) - wykorzystać szafę czy jakąś wnękę.

Ale! Te wszystkie zabiegi dotyczą właściwie eliminacji dźwięków otoczenia. Zwykle niepożądane bzyczenia, przydźwięk sieci i inne dziwne odgłosy to wina:
a) nie uziemionego komputera,
b) kiepsko ekranowanych przewodów i kiepski mikrofon, zwykle bez przedwzmacniacza,
c) karty dźwiękowej na płycie głównej,
d) podpinania mikrofonu do przedniego gniazda (gówniany kabelek zbiera wszystko po drodze z płyty głównej).
Z tego powodu już jakiś czas temu przeszedłem na zewnętrzną kartę dźwiękową na USB (nic specjalnego, ale niechciane dźwięki zniknęły)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Efix ma całkowitą rację. Jeszcze co jedno mi przyszło do głowy to możesz sprawdzić czy to od nieuziemionego komputera po prostu od niego kawałek odchodząc i sprawdzając czy szumy będą mniejsze. U mnie przy komputerze są straszne szumy od wiataka, pisk od zasilacza i jeszcze karta dźwiękowa nie jest najlepsza więc nagrania z biurka pod którym stoi komputer są kiepskie. Jak odejdę kawałek większość szumów znika. No i jeszcze ustawienie wyższej ilości Hz pomaga czasem.
Odpowiedz