Tani rejestrator od Tascam'a
Pewnie połowa osób na tym forum to wie, ale Tascam ostatnio wypuścił budżetowy rejestrator dźwięku DR-03 Jest on odpowiedzią tej firmy na Zoom H1, prezentuje się następująco:

Tascam DR-03, tak jak H1, nagrywa dźwięk na karty microSD w jakości WAV (max jakość 24bit/48kHz) oraz mp3. Posiada stereofoniczny mikrofon, filtr low cut, limiter, stereo wejście mikrofonowe/liniowe jack 3.5mm oraz wyjście słuchawkowe. Zasilany jest dwoma bateriami AAA.

Cena w USA wybitnie zachęcająca - $59.99. Znając życie to albo do polski nie trafi, albo będzie kosztował więcej niż zoom.
Odpowiedz
Nie lepiej za taką cenę kupić mikrofon pojemnościowy w wtyczką do kamery?
Niewiele więcej dopłacisz i masz taki sprzęt.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nie, mikrofon o takiej jakości jaki jest w tym rekorderze (dodatkowo w stereo) kosztuje dużo więcej, dodatkowo nie jesteś ograniczony przez soft - sterowanie poziomami, czy kable - możesz go postawić kilkaset metrów od kamery, z mikrofonem podpiętym do kamery tak nie zrobisz. Jest także wyjście audio, czego nie posiada duża ilość kamer.
Odpowiedz
O Tascama pytajcie w muzyczny.pl - oni głównie tym handlują w Polsce. I nie sugerujcie się zawartością strony - po prostu piszcie maila z pytaniem.
Kupiłem tam dwa Tascamy DR-100, kupiło paru moich znajomych, wszyscy są zadowoleni zarówno ze sprzętu, jak i z obsługi. Mają także dobry serwis jakby co.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Już myślałem że się zdenerwuje (bo tydzień temu kupiłem ZOOM H1) widząc ten nowy rejestrator, ale nic nadzwyczajnego prawie to samo co zoom h1, ciekawy tylko jestem jak wypadnie w testach w porównaniu do konkurencji :)
Odpowiedz
Jak narazie na moich HD201 nie słychać pomiędzy nimi różnicy w dźwięku.
Odpowiedz
Niestety, ale nie kupimy go nigdzie w europie:

Czyli muszę jeszcze jakiś czas poczekać, aż będę miał kasę na zooma :/
Odpowiedz
Ooooo.. jak chłopaki z muzycznego nie mają to nie ma na prawdę. A może dozbierałbyś na DR-100? 2 x XLR, dwie pary mikrofonów, ogromna czułość w razie potrzeby, wejście liniowe, pełen wypas.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(03-29-2011, 20:19)efix napisał(a):  Ooooo.. jak chłopaki z muzycznego nie mają to nie ma na prawdę. A może dozbierałbyś na DR-100? 2 x XLR, dwie pary mikrofonów, ogromna czułość w razie potrzeby, wejście liniowe, pełen wypas.
No właśnie i tu jest problem, ponieważ szukam taniego sposobu na nagranie dobrego dźwięku do filmu, a ponad 1500zł za coś, czego większość osób nie zauważy to trochę przesada. Chodzi mi o to, że nie potrzebuję xlr'ek ani wejścia liniowego. A zoom mi wystarczy, by nagrać dialogi, wisząc metr nad postacią + podłączyć się pod mikser na jakiejś imprezie. Po prostu traktuję to jako hobby tzn. albo coś idzie na youtube, albo będzie odtworzone w szkole. Przy czym tego ile się włożyło w sprzęt przeciętny widz nie zauważy.
Odpowiedz