Dołączone obiekty
Jest taka sprawa np mam kamerkę nie mam statywu kamera podąża za jakimś typkiem a ze ściany wychodzą napisy lub inne obiekty które mogłem zrobic w jakimś programie 3d tylko jak zorobic żeby te napisy lub obiekty się trzymały tej ściany a nie kamery mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi tutaj zamieszczam film aby rozjaśnic moje pytanie

i wydaję mi się że nie jest to raczej metodą wycinania i po klatce przesuwania
Proszę o odpowiedź ;]
Odpowiedz
Program do kompozycji ze śledzeniem kamery, np. After Effects.
Odpowiedz
yhy jakiś tutorial ? ;)
Odpowiedz
http://ae.tutsplus.com/articles/roundup/...tutorials/
Odpowiedz
W sony vegas jest taka możliwość. Morzemy np w bleder 3d nagrać obiekty na zieloym tle a następnie urzyć
green screena w sony vegas a co do trzymania się ściany wystarczy praca z event pan crop.
Odpowiedz
Nie mistrzu tomtom97, pan/crop nie wystarczy. Ściślej - jest to możliwe ale tzw. robota głupiego a efekt mizerny. Jeszcze jak coś się mało rusza (w sensie ruchów kamery) i specjalnie nie zmienia konta to można się męczyć, ale tak... Strata czasu.
Tak samo nagrywanie obiektów w Blenderze na zielonym tle by potem je wycinać chromakeyem - ewidentnie nie masz pojęcia o czym mówisz.
Po to wymyślono formaty z kanałem alfa albo możliwość eksportu maski by nie robić takich głupot.
BTW - stary, zainwestuj w słownik ortograficzny...

Ziomix - zrób tak jak mówi Pinto i weź AFX, ale metoda ogólnie jest taka:

1) Filmujesz scenę przy wykorzystaniu krótkiej migawki (np. tryb sportowy)

2) Wrzucasz to jakiegoś programu do trackingu np. w miarę tani jest PFHoe, bezpłatny VooDoo

3) Importujesz plik uzyskany w trackerze do swojego softu 3D i "przypinasz" do kamery

4) ustawiasz wszystkie obiekty 3D jak tam chcesz i wyrenderuj z kanałem alfa albo normalny render + maska

5) Wrzuć to w Vegasa, na jedną ściężke film, na drugą render 3D i włącz kompozycję.

Jeśli nie masz pojęcia co tu napisałem, to znaczy, że musisz jeszcze trochę czasu spędzić z danym programem 3D i danym programem do trackingu. Tutoriale sa na YT (iw manualach)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Co jeden post w tym temacie to lepszy. Boki zrywam :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Siemka! sorki że pisze ziomix w twoim wątku ale nie da się u mnie utworzyć nowego tematu:D Mam pytanie jak zrobić taki efekt przenikania jednej sceny filmu na drugą
t
Odpowiedz
Ehmm ten tego... Mówisz o "po prostu" przenikaniu obrazów? Miękkich przejciach? Po prostu nasuń na siebie dwa eventy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Czy jest jakiś pluginek który mógłby śledzić ruchomy obiekt na filmie?Chodzi o napisy przypięte do ruchomego obiektu.Konkretnie coś takiego:

Znalazłem
Odpowiedz