If you gona die, you die

Opis na youtube :)
Odpowiedz
1. Stabilizacja
2. Światło
3. Dźwięk
4. Wystrzał to też źródło światła!
5. Ma to jakiś scenariusz?
6. Poczytaj coś o kadrach oraz kompozycji.

Przypomniała mi się reklama Iphone'a 4: If you don't have an Iphone, you don't have Iphone. Takie masło maślane.
Odpowiedz
Tidzu, stabilizację na pierwszym miejscu stawiasz? A co powiesz o takich filmach jak "Dystrykt 9", gdzie filmowano z ręki? Brak stabilizacji to żaden błąd techniczny.
Odpowiedz
Myśle że jak na peirwszy tego typu film nei jest źle, w momencie kiedy leże, i zaraz jest ujecie z drugiej kamery to musielismy przestawic kamere, ustawic sie w odpowiedni sposób i nagrywac jeszcze raz tą scene... ;P
Niedługo kolejny tego typu film lecz bez mojego autorstwa(ja bede jedynie kamerzystą)

Sorry za błędy ale na szybko pisane
Odpowiedz
Jacuu napisał(a):Myśle że jak na peirwszy tego typu film nei jest źle,
Pierwsze filmy służą do ćwiczenia warsztatu, a nie do pokazywania, bo tutaj akurat nie ma za bardzo czym się chwalić.

Jacuu napisał(a):Sorry za błędy ale na szybko pisane
Co to za tłumaczenie? To pisz wolniej.
Odpowiedz
(03-26-2011, 13:46)Pinto napisał(a):  Tidzu, stabilizację na pierwszym miejscu stawiasz? A co powiesz o takich filmach jak "Dystrykt 9", gdzie filmowano z ręki? Brak stabilizacji to żaden błąd techniczny.
Pomijając fakt, że wypisywałem kolejno to, co zauważyłem od samego początku to w filmie "Dystrykt 9" filmowanie z ręki było zamierzonym efektem, tutaj bez ładu i składu obraz się trzęsie.
Odpowiedz
Dokładnie, filmowanie "z ręki" to efekt zamierzony, powodujący bardziej "dokumentalny" wygląd obrazu, świadomie wybrany przez autora sposób narracji. Co więcej w Dystrykcie 9 wiele tych trzęsień zostało dodanych w postprodukcji. Normalnie niestabilne ujęcia to błąd. Pomijam oczywiście modę zapoczątkowaną przez Dogmę i "naturalistyczne" zdjęcia.
A już zupełnie inna sprawa, że to tak jak z Picassem. Zanim zaczął malować te swoje bohomazy po parę tysięcy dolców z powykrzywianymi laskami, perfekcyjnie malował "normalnie". Tak samo tu - jak się kolega nauczy podstawowego warsztatu, to będzie mógł świadomie wprowadzać pewne elementy.
Oh, ale zapomniałem, tak jest bardzie PRO no nie Pinto? :P

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Świadomie, czy nie świadomie, dla mnie to nie błąd. Każdy może powiedzieć, że to było celowe.
Odpowiedz
Świadomie, czy nie świadomie, dla mnie to nie błąd. Każdy może powiedzieć, że to było celowe.
Odpowiedz
Ja z całym sercem moge przyznać że wszystkie te niedociagniecia w nagrywanu(stabilizacja) nie były umyślne....
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości