Wielkość plików (szczegółowy opis)
Witam,
chciałbym raz na zawsze rozwiązać mój problem, chodzi mianowicie o wielkość renderowanych plików.

Opis problemu:

Bawię się się w robienie gameplay z gier i wrzucanie na youtube. Nagrywam frapsem (full). Przy renderowaniu jakimkolwiek kodekiem waga plików jest ogromna.

Przedstawię tutaj test który dziś wykonałem aby pokazać wam dokładnie wszystkie funkcje na screenach. Test na kodeku Sony AVC

Plik źródłowy:

Plik źródłowy został nagrany frapsem. Jego wielkość to 2,95gb a czas to 1 minuta.

Renderowanie:

Ustawienia Video:

[Obrazek: avc-video_hxhwpqa.png]

Ustawienia Audio:

[Obrazek: avc-audio_hxhwhpw.png]

W project ustawiam jakość na Good.

I teraz wynik renderowania:
Jakość słaba
Wielkość 26mb
dopiero jak ustawie w opcjach renderowania minimum 6 000 000 w Bit rate: to jako tako to wygląda
Ale wtedy taka minuta filmu po zrenderowaniu to 50 mb a każdy moj gameplay ma okolo 15 min czyli 50 mb * 15 = 750mb
Chciałbym aby moje filmiki były w 1280x720 byly w dobrej jakosci i nie zajmowaly po renderowaniu wiecej niz 400 mb. ( moga byc propozycje platnych kodekow)
Odpowiedz
Brak czegoś takiego. Ew. poszukaj jakiegoś konwertera do FLV.
Odpowiedz
To może inaczej sformułuje pytanie:
Jaki kodek z jakimi ustawieniami będzie najlepszy jeżeli chodzi o wielkość i jakość na youtube ?
Odpowiedz
http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/
Odpowiedz
Kubson, straciłeś wzrok :) ?
Nie widzisz że moje ustawienia są dokładnie takie same jak w poradniku tidzia ?
Odpowiedz
Sorry, nie spojrzałem. Zobaczyłem tylko, ze piszesz 'Jaki kodek z jakimi ustawieniami będzie najlepszy jeżeli chodzi o wielkość i jakość na youtube ? '
więc odrazu nasunął mi się na myśl ten poradnik :)
Jeśli postępujesz wg tego poradnika, to nie wiem w czym tkwi problem.
Odpowiedz
Hmm. Możnaby się zastanawiać, ale jest jeszcze WMV prawdopodobnie na jedno wychodzi, ale jak ja testowałem to Full HD przy 3.5mbps jakość była do zaakceptowania.
Spróbuj tak:    
Przy takich ustawieniach 15min klip ma 30 mb.
Odpowiedz
Tidziu, u mnie 52 sekundy filmiku mojego po renderowaniu takim sposobem zajmuje 27,5 mb wiec ocb :< ?
Odpowiedz
Sorki, zera pomyliłem, 15min będzie mieć ok. 400mb.
Odpowiedz
Co to znaczy mb? Megabitów? 400 mb = 50 MB?
Kilka prostych działań:
4 800 000 bps/8=600 000 Bps/1000=600 KBps/1000=0,6 MBps*900s =540 MB
U mnie np. wyszło 529 MB po wyrenderowaniu. Do 400 MB bardzo daleko.
Odpowiedz