Jak zrobić efekt HDR
Witajcie. Jak w Sony Vegas, mogę zrobić pseudo HDR?
Odpowiedz
Tak
Odpowiedz
Ale ja się pytam, jak mogę zrobić, a nie czy jest taka możliwość zrobienia efektu HDR :)
Odpowiedz
Też mi wielkie HDR. Podciągnąć kontrast i efekt prawie że taki sam.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Takie gadanie mi nic nie pomoże :/ Poproszę żeby mnie ktoś wytłumaczył jak mogę zrobić te HDR...
Odpowiedz
adekpabianice napisał(a):Ale ja się pytam, jak mogę zrobić, a nie czy jest taka możliwość zrobienia efektu HDR
W pseudo HDR możesz się bawić, jak posiadasz materiał RAW z którego można jeszcze trochę wyciągnąć świateł i cieni. Masz kamerę RED, to droga otwarta.
Bunch napisał(a):Podciągnąć kontrast i efekt prawie że taki sam.
Podciągnąć kontrast? Ideą HDR jest jak nawiększy zakres tonalny, a zwiększanie kontrastu go zmniejsza.
Odpowiedz
1. Wyeksportuj materiał jako sekwencję klatek.
2. Użyj jakiegoś softu do tworzenia pseudo HDR, np. możesz użyć ReDynamix lub podobnego softu
3. Zlep to z powrotem w film.

Nie mniej - widziałem próby robienia pseudo HDRI z wideo i bo jak wiem czy to ładnie wychodzi... Kolory niemal zawsze pulsują a obraz jest taki sobie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mam nadzieję, że o taki efekt Ci chodzi:    
Z góry przepraszam, za jakość, bo było to nagrywane komórką, w dzień ok. godziny 13 ekspozycja była ustawiona na -0.5 (bardzo ciemna trawa).
Odpowiedz
@efix A bez wyeksportowania materiału jako sekwencję klatek, nie da się inaczej ?

Jeden użytkownik pisał żeby zrobić trzy linie video w każdej linii materiał. Na samym dole podstawowy (bez naruszania) Drugi, czyli środkowy ten ostry, z jakimiś odwróconymi kolorami a trzeci ten na górze ciemny. Ale to mnie wgl. nie wychodzi... dałem materiały ten na górze i po środku po 50% przezroczystości i też dupa. Jak mogę te materiały razem połączyć ?

@tidzu Tak o ten efekt mnie się rozchodzi, jak mam to zrobić?
Odpowiedz

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości