ZIELONY PASEK w podglądzie
Witam, czy wiecie jak zrobić aby nie było tego zielonego paska w podglądzie po prawej stronie tak jak widać na screenie?

http://img220.imageshack.us/i/screen1ca.png/

Dodam, że po wyrenderowaniu filmu jest on także, i nie wiem co zrobić aby go usunąć. I nie występuje on we wszystkich filmach. W klipach z mojej kamerki nie ma tego zakłócenia, w filmikach ściąganych z youtube itp czasem występuje czasem nie, w co trzecim filmiku.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję. :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dodam, że używam Sony Vegas 9 Pro i mam Windows XP, choć nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
Jeżeli coś napisać dokładniej, coś podać, ustawienia itp. to mówcie.

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Odpowiedz
Guzik widać na tym zdjęciu co zamieściłeś, ale artefakty obrazu powstają zwykle z winy złego dekodera obrazu. Więc albo go zmień, albo użyj Pan/Crop i po prostu wykadruj to zielone.
Nie podałeś jakichkolwiek informacji co to za formaty przy których występuje ten błąd, jakie kodeki masz w systemie itd.
Być może wystarczy ustawić Disable resample dla danego klipu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wg mnie widać dobrze tę linię zieloną po prawej stronie okna podglądu, ale mniejsza o to.
Problem występuje przy formacie mp4, jednak nie przy wszystkich plikach, przy jednych filmikach wyskakuje ten pasek zielony, przy innych nie.

Czyli problem jest najprawdopodobniej z tym edytowaniem plików mp4...
Jednak nie mam pojęcia co zrobić z tym kodekiem aby dzialal, jak go reinstalowac czy cos, gdyz w tym temacie jestem zielony. :)
Odpowiedz