Usuwanie częstotliwości
Jakim efektem mogę usunąć określoną częstotliwość dźwięku?
Mam np: muzykę, a chcę usunąć jeden instrument. Equalizerem to się ustawia w nich poziom bassu i innych tonów, a chodzi mi o całkowite usunięcie częstotliwości.
Odpowiedz
Track EQ
Odpowiedz
Dzięki, ale przydałoby mi się jeszcze coś, co by przedstawiało graficznie częstotliwości na odtwarzanym audio, bo trudno mi jest znaleźć niechcianą częstotliwość.
Odpowiedz
Tyle, że jak mi się wydaje, usuwając "częstotliwość" nie usuniesz instrumentu. I wydaje mi się, że tak będzie nawet wtedy, gdy Twoim "instrumentem" będzie pisk generatora o znanej częstotliwości. Zrób sobie eksperyment, wygeneruj (znajdziesz odpowiednie programy) dźwięk np. 100Hz, zmieszaj np. z mową i spróbuj odfiltrować. Myślę, że nie będziesz specjalnie zadowolony z efektu...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
http://www.izotope.com/products/audio/rx/ chyba lepszego narzędzia nie ma
Odpowiedz
Ja widziałem, w którymś filmie, że nawet ćwierkanie ptaków głęboko w tle można wyodrębnić - nie wiem czy to prawda. A np. na winampie ustawiając odpowiednią częstotliwość dało się wyłączyć mowę z większości piosenek.
Odpowiedz
Usuwanie wokalu odbywa się na trochę innej zasadzie i w większości bazuje na tym, że nagranie jest stereofoniczne, a wokal zwykle jest "na środku". A Izotope tak, rządzi, tylko raczej nie jest to domowy soft.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Znalazłem coś takiego:

Widać, że dobrze działa, ale nie wiem, skąd ściągnąć ten program. A tą metodę z odwracaniem w pionie lewego, czy prawego kanału znam i nie lubię tej metody, bo pogarsza jakość dźwięku.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości