Efekt taki jak w filmie "The Pacyfic"
Witam !

Większość z was widziała lub słyszała o produkcji HBO filmu "The Pacyfic".
Tutaj jest to najlepiej pokazane :

od 0:36 do 0:41
od 1:42 do 1:45
od 1:50 do 1:54

A chodzi mi konkretnie o to jak zrobić taki efekt ? Np : Jest mój portret i nagle zamienia się to w ruch tak jak na tych urywkach.
Myślę że mnie zrozumieliście.

Dzięki i czekam na odpowiedzi.

Odpowiedz
W najprostszej wersji po prostu przenikaniem (cross dissolve), w bardziej zaawansowanej np. dodatkowym użycie masek, czy to wektorowych (w pan/crop) czy to bitmapowych. Mógłbyś pokusić się o zrobienie swojego własnego przejścia jako gradientu. Możesz też połączyć parę technik.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. Ale tak naprawdę nie rozumie tego co napisałeś. Mógłbyś mi bardziej sprecyzować jak to zrobić i gdzie dokładnie znajdują się te opcje przenikania (cross dissolve) , użycie masek itp. ? Bo nie pracuję z tym programem długo , dopiero zaczynam :/
Odpowiedz
No jak dopiero zaczynasz, to nie licz na to, że od razu zrobisz taki efekt. Ja to widzę tak, że stopniowo rysujesz sobie coś, po każdym dorysowanym centymetrze z góry na dół robisz screenshota, a potem wrzucasz po kolei te screeny naciągając je na siebie, ostatni naciągnięty klip będzie tym filmem głównym. Nie wiem czy to by tą metodą wypaliło, ale to jest najprostsze, co mi przyszło do głowy, a z czym nawet blondynka sobie poradzi.
Odpowiedz
Podstawy powinieneś sam poznać, nikt nie będzie tu za rączkę prowadził, tylko podsunie pomysł na rozwiązanie tematu.
Odpowiedz
W tym filmie masz zasadniczo dwa elementy - proces "rysowania" obrazu i proces przemiany obraz w film.
Jeśli nic Ci nie mówi nawet "przenikanie" a w komputerze masz wyłamany klawisz F1 co zapewne uniemożliwia CI wyszukanie w helpie podstawy podstaw czyli cross dissolve to może sobie odpuść? Ten efekt jest owszem, w swojej idei banalny, ale żeby wyszedł fajnie, wymaga cholernie dużo pracy i zaplanowania. Skoro nie masz pojęcia jak w ogóle działa soft, to może zacznij od czegoś prostszego?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
W innym programie - graficznym robisz sobie jakimś filtrem dany kadr. Zapisujesz. Wciągasz do Vegasa i robisz przejście video, któreś z obecnych może i da taki efekt.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
w programie graficznym(inkscape) jest takie coś, że wklejasz swoje zdjecie i dajesz taki efekt, ze zamienia sie to zdjecie w zdjecie naszkicowane, a potem w SV wklejasz zdjecie i robisz takie przejscie jakies do filmiku - może da rade?^^

pewnie w innych programach graf. tez to jest, ale ja tam sie nie znam ;p
Odpowiedz