Jak zrobić dobre 3D?
Witam!

Macie może pomysły jak zrobić dobry efekt 3D w PRO10? Chodzi mi o ustawienia w 3D Adjust. Bawił się już w to ktoś tak dogłębniej?

Dzięki.
Odpowiedz
http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/3...0-pro.html tutaj masz wszystko dokładnie opisane.
Odpowiedz
Przy czym bierz pod uwagę, że ustawienia dobierasz pod kątem urządzenia które to będzie wyświetlać, dokładniej to jego wielkości.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o urządzenie... to raczej będzie to monitor, gdyż film poleci na YouTube'a.

Wciąż mam jeden dylemat co do tego 3D.Czytałem Twój poradnik Efix, ale nie ma tam (albo nie znalazłem) jakby wskazówki jak można zrobić 3D w taki sposób, że... Postać (lub rzecz, która ma być "wypukła") nie ma jakby nałożonego efektu (albo w mniejszym stopniu) ale tło za nią już tak i wygląda to dosyć fajnie...Choćby np jak w tym trailerze
(już nie biorę pod uwagę jak jest zrobione to, że kolor scen jest jakiś fioletowy, a po nałożeniu okularów jest normalny obraz). Bawiłem się w Addjuscie w Vegasie zommem etc... ale takiego efektu nie mogę uzyskać. Wiecie może jak go zrobić?
Odpowiedz
Trzeba odpowiednio nagrać - tak by postać w obrazie z dwóch kamer mogła się nałożyć na siebie - zrób takiego zeza kamerami :)
Odpowiedz
Aha... hmm czyli za pomocą samych efektów 3D w Vegasie takie coś jest niemożliwe tak?
Odpowiedz
Jest możliwe, w stosunku np. do napisów, wyciętych kawałków grafiki, wymaskowanego filmu itd. Ale jak chcesz mieć taki "prawdziwy" film 3D, to niestety musisz mieć dwa różne obrazy dla prawego i lewego oka.

Odpowiedz
Yhym no tak.. jak zrobię osobne obrazy dla lewego i prawego oka to pewnie i byłby dobry efekt 3D. Tylko, że problem w tym iż film byłby kręcony frapsem w grze... więc raczej jest to chyba niemożliwe (no bo niby jak to zrobić? W rzeczywistości stosuje się 2 kamery, ale tutaj chyba nici z tego).
Hmm jeżeli chodzi o to maskowanie... to troszkę tam się w to bawiłem, tylko że jak już mam ten wymaskowany fragment i ustawiam na nic efekt 3D bliski zera to obraz 3D drugiej warstwy (nie wymaskowanej) jakby powiela się i widać kontury tego fragmentu... Jest na to jakiś sposób?

Dzięki
Odpowiedz
Fraps od wersji 3 potrafi nagrywać w 3D.
Odpowiedz
@Zeros - jeden obraz jest warty więcej niż tysiąc słów. Pokaż na screenie o co chodzi.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości