Poszukuję nazwy lub poradnika efektu..
Witam, zwracam się do was z prośbą. Chodzi głównie o efekt (do filmu, teledysku itp itd).
Zatrzymajcie na czasie 1:30... możecie powiedzieć jak zwie się ten efekt?

Mam na myśli te kontury które tak dynamicznie skaczą.. nie wiem jak to opisac ale mam nadzieję że rozumiecie o co chodzi

Prosiłbym (jeżeli to możliwe) o tutka najlepiej na YT.

Bardzo dziekuje za jakąkolwiek pomoc.

Jestem nowym na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc;d. Robie juz z 2 lata w Sony Vegasie ale tego efektu cos wyczaic nie moge. Zapewne chodzi tu o duplikowanie warstw ale wolalbym jednak zobaczyc jakis tutek.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Napewno tu chodzi o duplikowanie warstw i zmienianie jakos kolorow, ale sam nie wiem dokladnie jak to sie robi.Ostatnio zajarałem się dość tym efektem więc dołączam się do pytania.
Odpowiedz
Nie jestem tego pewny, ale wg. mnie chodzi o duplikowanie warstw i po prostu w wideofx color balance, chociaż wydaje mnie się, że wtedy ludek na duplikowanych musi być zrobiony maską. Nie sprawdzę tego, bo mam kamerkę z przeplotem i wyglądałoby to u mnie masakrycznie.
Odpowiedz
A nie jest to efekt, mniej więcej taki jak w CMR Dirt 2?

tu poradnik

Nałożyć maskę na ludka i zrobić tylko na nim ten efekt..?
Odpowiedz
Tak teraz pomyślałem... Tobie chodzi o ten efekt z tym mrugającym ludkiem, czy ten co on ręką przesuwa obraz i się zmienia? Bo to mrugające jest dosyć proste (maską), a to z przesuwaniem jeszcze bardziej.

Taki sobie mrugający ja:

O to chodzi mniej więcej? (+ jakiś smooth pod spodem by można było dodać)
Odpowiedz
Przeciez piszę wyraźnie że chodzi o te kontury czyli tego ''ludka'' (to jest Robert M :D)

Tu screen żeby było jasne co mam na myśli.

http://img98.imageshack.us/i/efektj.jpg/

@up
Tak Piciu chodzi o to. Ale wolałbym żeby wyszło to bardziej efektownie ;). Żeby przeswitywały sie, tak jak to widac na screenie.
A najlepiej o porzadnego tutka ;)
Odpowiedz
Pomyślę czy umiem to w ogóle lepiej zrobić... Ja robiłem na statycznym obrazie, ale chyba nawet wiem jak to zrobić na wideo. Tylko fajnie by było, żeby akurat w tym miejscu gostek (czy obiekt) się przesuwał.
Mogę napisać kilka przydatnych kroków - al'a tutorial.

(Według SV9 - w innych wersjach nazwy przyrządów i pojęć mogą się różnić.)
1. Wrzucamy klip na timeline.
2. Wybieramy moment, na którym chcemy uzyskać podobny efekt.
3. Zaznaczamy go i wycinamy (s).
4. Tworzymy sobie nowe warstwy do wideo (najlepiej z 4 - 5) nie zapominając by zachować jedną "czystą" od efektów z ew. dźwiękiem.
5. Wklejamy obraz, który skopiowaliśmy (ewentualnie, jeśli wkleił nam się dźwięk, rozgrupowujemy go od wideo i usuwamy)
6. Ustawiamy kilka wklejonych ścieżek nad sobą, tak, aby nie były zgrane w czasie.
7. Na każdej z wklejonych ścieżek dodajemy efekt (VideoFX) Color Corector (i np. Green Midtones) i ustawiamy różne kolory w polu low, medium bądź high zgodnie z wymaganiami.
8. Ustawiamy (krok opcjonalny) rozmazanie klipów, na których użyliśmy powyższego efektu (Gaussian Blur lub Linear Blur)
9. Za pomocą Pan/Crop przestawiamy odpowiednio ścieżki z dodanymi efektami efektami, tak aby dynamicznie się przesuwały.
10. Zmieniamy opacity jeśli warstwy z efektami są zbyt mocne (przeciągamy od góry w dół każdego klipu w do odpowiedniego prześwitu).

To chyba wszystko, jeśli coś jest niezrozumiałe postaram się to wytłumaczyć (zajrzę tu jeszcze).
Odpowiedz
Ok wyczaiłem juz ten efekt.
Do wykonania tego efektu wystarcza:
- 2 warstwy (2 kopie klipu)
- Pan Crop - zmieniamy polozenie tak by sie dynamicznie przesuwały (UWAGA: w obu warstwach polozenia powinny sie roznic, czyli w pierwszej odskok na prawo a w drugiej warstwie odskok na lewo) .
- Gorna warstwa powinna miec w composition mode ustawione ''screen'' czyli przeswitywanie.
- Oraz za pomoca Color Balance do pierwszej warstwy dodac Green Highlight a do drugiej Red Highlight. Trzeba tez ustawic w jakim czasie musi sie kolor zmienic. Bo inaczej wyglada to paskudnie :)

Jest troszke zabawy ale to bardziej wygodniejszy sposob i efekt wychodzi super ;)

Dzieki Piciu za pomoc. Troche pomogles ale niektore rzeczy byly zbedne ^^
Odpowiedz