Problem z ustawienei w ful hd
Witam,

Nie chciałbym być odrazu zbluzgany, ciężko odnaleźć pasujące słowa.

Jak nagrałem swój pierwszy klip w full hd i zrobiłem panorame to nie było problemu. Problem mam taki że chce zrobić pełen ekran bez panoramy i mi cały czas wygląda tak jak 4;3 i czarna obwódka.. za nic nie umiem ustawić na prepertis ani na cropie :(

Próbuje tak i tak wychodzi tak samo...
Patrzyłem w ustawieniach aparatu jest 1920x1080 25 pliki surowe są ok
Odpowiedz
Kliknij Plik -> New -> Ustaw sobie rozdzielczość na jakąś 4:3 -> Wrzuć klip -> Wybierz Pan/crop -> Ustaw u góry w rozwijanej liście (Preset): 4:3 Standard TV aspect ratio -> W polu "Maintain to aspect" (z lewej) ustaw: No. To wszystko.

PS: Jak coś nie tak zrozumiałem to proszę o screena.
Odpowiedz
Wielkie dzięki o to mi własnie chodziło bo miałem coś takeigoiek... A jak zrobić by nie było panoramy tylko rozciągniete do góry ? By wypełniło cały monitor... Na WMP jest panorama, na BP też, allplayer...

Tutaj obrazkowo pokazuje jak mi wychodzi

[Obrazek: hdfulhd.jpg]
Odpowiedz
Ciężko zrozumieć. Wrzuć screena z ustawieniami projektu i renderowania.
Na youtubie masz przecież panoramiczny film...
Odpowiedz
Takie mam ustawienia
[Obrazek: nowy1x.jpg]

Tutaj 2 przykłady

jak tak zrobie to jest podobnie do tego

chce tak zrobić (na pełen ekran)

Odpowiedz
Przyczyna tkwi w "Pixel aspect ratio", które ustawiłeś nie wiadomo dlaczego na 1,3333. Powinno być 1 (square).
Dlaczego ustawiłeś Frame rate na 24 fps w projekcie, a renderowanie na 25 fps? Youtube ma 30 fps, więc w obu przypadkach 30 fps.
Film z lustrzanki jest nagrany progresywnie, więc Deinterlace method ustawiamy na NONE.
"Full-resolution rendering quality" ustawić najlepiej na BEST, żeby mieć możliwie najlepszą jakość.
Odpowiedz
(03-18-2011, 13:36)Pinto napisał(a):  Przyczyna tkwi w "Pixel aspect ratio", które ustawiłeś nie wiadomo dlaczego na 1,3333. Powinno być 1 (square).
Dlaczego ustawiłeś Frame rate na 24 fps w projekcie, a renderowanie na 25 fps? Youtube ma 30 fps, więc w obu przypadkach 30 fps.
Film z lustrzanki jest nagrany progresywnie, więc Deinterlace method ustawiamy na NONE.
"Full-resolution rendering quality" ustawić najlepiej na BEST, żeby mieć możliwie najlepszą jakość.
Niestety, ale youtube lepiej radzi sobie z 25 fps. A pomiędzy best a preview nie zobaczy różnicy, przynajmniej na youtube.
Odpowiedz
Dzięki ja tak ustawiałem jak umiałem... a zaduzo nie... to co sie samemu naucze czy gdzieś coś dorwę
Odpowiedz
Kiedyś chyba Youtube konwertowal na 30, ale teraz widzę, że tak nie jest.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości