DVD Architect - pamiętanie przycisku oraz bug z AC3
Postanowiłem wypróbować DVD Architect Studio 5.0 jako alternatywa do darmowego DVD Stylera mając nadzieję, że się szczęśliwie "przesiądę", natomiast napotykam na pewne problemy, które jak na razie niestety zmuszają mnie do porzucenia tego programu. Może ktoś z Was wie, jak sobie z nimi poradzić, oto one:

1. Kiedy tworzę menu, potrzebuję mieć opcję zapamiętywania ostatnio wybranego przycisku w menu. Czyli podczas odtwarzania np. mam 10 pozycji w menu, wybieram piątą, oglądam film, po czym kiedy wybrany klip dojdzie do końca lub nacisnę "menu" na pilocie, chcę aby piąta pozycja nadal była podświetlona, tak abym mógł szybko przejść np. do szóstej lub czwartej. Czy w DVDA można coś takiego zrobić? W DVD Stylerze nazywa się to "remember last selected button" we właściwościach menu, natomiast nie mogę czegoś takiego znaleźć w DVDA.

2. Jak mogę zmienić bit rate dla audio w AC3? Tak, wiem, są opcje w oknie "Optimize", mogę ustawić bit rate, jedyny problem taki, że to nie działa... Nie wiem, czy to problem z moim komputerem czy to może bug w programie, ale niezależnie od moich ustawień dźwięk w AC3 Stereo zawsze jest w 192kbps - tak raportuje PowerDVD i chyba dobrze raportuje, bo jak zmieniam bit rate i tworzę pliki DVD na nowo, to wielkość folderu VIDEO_TS się w ogóle nie zmienia. Jak dla mnie to bug, czy u was też ten problem występuje?

O ile mogę przeboleć 192kbps ustawione na sztywno, o tyle pierwszy problem jest dla mnie raczej nie do przyjęcia. Mam nadzieję, że jednak coś przeoczyłem.
Odpowiedz