Zaznaczone elementy w Project Media
Witam ponownie.
Mam pytanko dotyczące klipów z importowanych do Vegasa.A chodzi mi dokładnie o to że np.mam 10 klipów,do projektu wykorzystałem np.3 i 6 klip.Czy jest w Vegasie taka opcja dzięki której wiem że dane klipy np.3 i 6 były już wstawione do projektu?? Np.jakiś haczyk nad nimi lub jakieś cuuuś...?
Jak jest taka opcja w Vegasie to proszę o pomoc.

POZDROWIONKA ;)
Odpowiedz
Klikasz w Project Media na pioruna i zostają klipy, które są w projekcie. Może to wystarczy.
Odpowiedz
Gdy nacisnę "piorunka" to rzeczywiście zostają klipy które są w projekcie ale znikają te klipy których jeszcze nie wsadziłem na timeline.Nie ma może w Vegasie takiej opcji jak np.jak ten "piorunek" tylko że gdy go włączę to wykorzystane klipy są odhaczone a nie wykorzystane nie znikają tylko są dalej w projekcie tylko że nie odhaczone?
Jest może taka opcja.....?
Odpowiedz
A masz w ogóle włączone wyświetlanie nazwy klipów na timeline? To też pomaga :)
Odpowiedz
A no nie mam.Pinto mógł byś mi podpowiedziec' jak to włączyc'??
Odpowiedz
VIEW>ACTIVE TAKE INFORMATION
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź Pinto. ;) Faktycznie może byc' przydatna ta funkcja.Ale takiej opcji jak wyżej pisałem to chyba Vegas nie posiada co?
Odpowiedz
Nie posiada, ze względu na inną filozofię pracy niż Ci się wydaje.
To coś co widzisz na Timeline to nie clip, tylko event.
A event TO NIE CLIP! Traktuj go jako rodzaj okienka, przez które coś widać - np. wideo, grafikę, fragment audio.
Coś jak w pierwszych klasach jak się dzieci uczą czytać - kartka z wyciętym otworem przez który widać tekst w książce.
Zrozumienie tego ułatwia pracę z Vegasem, montaż wprost na Timline itd.
Jeszcze raz - wideo na Timeline to NIE CLIP tylko ramka, dziura, przez którą widać fragment lub całość klipu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Rozumiem.Dzięki za podpowiedzi.

POZDROWIONKA ;)
Odpowiedz
Jeszcze można w Project Media ustawić widok na Details i będzie wtedy kolumna "Use Count", która pokaże ile razy dany element został wykorzystany w projekcie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości