Efekt - Tluczone lustro
Witam,
Mam problem z stworzeniem efektu stluczonej szyby. Mianowicie, chcialbym zeby wygladala i rozpadala sie podobnie jak na filmiku.
Prosze o rady, bo jestem w kropce :(.
Moment o ktory mi chodzi ->4:30
Odpowiedz
?
Pomyliłeś fora -z takimi rzeczami to na forum Mayi, 3D MAX, itp.
Odpowiedz
Chodzi o efekt rozpadajacego sie szkla, ale o 10 sekund wczesniej niz zaznaczyles. 4:29-4:30
Odpowiedz
zrobilem tutorial do tego efektu ale w adobe after effects tylko tego programu używam do efektow sony vegasa do montarzu tutorial bez dzwieku ale ustawiajac suwaki bawiac sie nimi mozna dokladnie ustawic efekt ktory chce sie uzyskac tu filmik
Odpowiedz
W SV też można zrobić coś takiego. Jest oczywiście efekt pt. shutter (czy jak się on zwie), ale można też inaczej...
1. Na rozpadający się klip nakładasz obraz stłuczonej szyby (koniecznie z chroma keyer, żeby zostawić tylko rysy na szkle). Najłatwiej to zrobić z pojedynczą klatką powstałą np. przez SS.
2. Następnie dzielisz obraz z klipu na kawałki odpowiadające pęknięciom szkła przez wypełnienie neutralnym kolorem fragmenty klatki w zewnętrznym programie graficznym. Tworzysz w ten sposób kilka plików. Każdy z nich obrazuje jeden fragment pękniętej tafli szyby.
3. Teraz nakładasz je jeden na drugi i z chroma keyer (wykluczasz z poszeczególnych obrazów ten neutralny kolor) tworzysz ponownie klatkę źródłową.
4. PanCrop lub 3D - przesuwasz poszczególne obrazki (tracki) w taki sposób, aby tworzyły iluzję rozpadania się pękniętej szyby/lustra.
Natomiast jeśli chodzi o samo lustro, to pozostaje inny program do 3D, chociaż przy mozolnej i długiej pracy, można w sposób opisany wyżej zrobić podobny efekt w SV.
Odpowiedz
Używanie koloru do zamaskowania niechcianego fragmentu a potem kluczowania kolorem jest w tym momencie totalnie bezsensowne, skoro z programu graficznego o którym wspominasz można wyeksportować grafikę w 32bitach z gotowym kanałem alfa.
A i tak jest to wszystko półśrodek, bo kawałki "szkła" będą płaskie, dwuwymiarowe. Jak to ma tylko pęknąć - ok. Jak lecieć gdzieś dalej - nie będzie dobrze wyglądało.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wax potrafi zrobić coś dość podobnego, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy Vegas 10 będzie dobrze z nim współpracował.

http://forums.creativecow.net/thread/24/855293

[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Pochwal się efektem tego szkła po skorzystaniu z tego pluginu, chętnie zobaczę.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
ja wrzuciłem te pluing wax i cos jest nie tak bo teraz cały czas wywala mi bład i vagas sie zawiesza,musialem recznie go wywalic i wszystko wruciło do normy ,nie ma to jak w adobe after effects robic ten efekt
Odpowiedz
Wax jest fajny ale to staroć i nie współpracuje z nowymi Vegasami.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości