Jaką wybrać wersję SV
Witam wszystkich użytkowników. Mam zamiar rozpocząć swoją przygodę z Sony Vegas. Mam do Was pytanie - od jakiej wersji powinienem zacząć swoją pracę z tym programem. Nie orientuję się czym różnią się między sobą poszczególne wersje i czy te różnice są drastyczne. Mam na myśli, czy oglądając tutorial, który dotyczy SV 8, będę mógł się zastosować do jego wskazówek pracując np. na SV 10 itp. Na SV mam zamiar montować filmiki z gry. Do tej pory pracowałem na programem z serii Ulead/Corel Video Studio. Z góry dzięki za rady.
Odpowiedz
Kup ten,na który Cię stać.
Odpowiedz
Zalezy jaki masz system 10 z tego co wiem tylko na najnowszych systemach wchodzi ;) czyli win vista i w gore :P ale jesli chodzi o roznice to chyba zbytnio nie ma chyba ze jestes zainteresowany robieniem filmikow w 3D ;)
Odpowiedz
Karmel naucz się czytać ze zrozumieniem.

aktan8, dzięki za odpowiedź, korzystam z Win7. Nie jestem zainteresowany robieniem filmików w 3D. Jeszcze raz dzięki.
Odpowiedz
Spoko ktos tu musi odpowiadac na tych forach normalnie ;) po ludzku :P
Odpowiedz
Vegas 10 nawet na 98 się włączy, ale czy będzie poprawnie działać to tego nie wiadomo. Ja mam 10 na win 7 i xp. W najnowszej wersji wprowadzono wiele ułatwień - wspomaganie cuda podczas renderowania do AVC, obsługa pluginów OFX - twixtor i podobne, nowe efekty ze stajni sony, lepsza współpraca z quicktime (h254), lepsze zarządzanie pamięcią etc.
Ale rób jak chcesz.
Odpowiedz
Ja mam 8 i dobrze wszystko chodzi ;d
Odpowiedz
A ja mam 9 i wszystko mi zle chodzi ;p mam win xp :P ta na 98 juz to widze ;) pierwsze uruchomienie Vegasa komputer ded :P
Odpowiedz
Powiem tak - one są do siebie podobne.. w kilku nowych wersjach opcje na swoim miejscu... ale Sony vegas 10 HD suite czy jakoś tak ;p posiada samouczka..czy po polsku? tego nie wiem.. ja znalazłem za 360 zł.. ;)
Odpowiedz