Przyklad jak zapisac gotowy filmik w .avi etc. aka render. by mich
1.
[Obrazek: 85311950tc7.jpg]

2.
[Obrazek: 62936032lv7.jpg]

3.
[Obrazek: 79697791zn3.jpg]

4.
[Obrazek: 59836788wc9.jpg]

5.
[Obrazek: 47508189co7.jpg]

6.
[Obrazek: 87037670tm7.jpg]

7.
[Obrazek: 69549892xm7.jpg]

Wszystko przejrzyscie wytlumaczone na screenach wiec nie powinno byc w niczym problemu.Jakiekolwiek pytania odnosnie renderu pisac w tym topicu.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Witam, mam materiał z kamery w formacie 16:9, 720x576 50p.

[Obrazek: zrzut1.jpg]

Projekt ma takie same proporcje/rozdzielczość, jednak po zrenderowaniu w avi zawsze jest w proporcjach 4:3 (z wpisanym obrazem 16:9 w ramce)

Próbuję zrenderowac projekt za pomocą nieskompresowanego pliku avi:

[Obrazek: zrzut2.jpg]

używając takich opcji:
[Obrazek: zrzut4.jpg]

Zmieniając pixel aspect ratio, nie udaje mi się pozyskac oczekiwanego efektu. Muszę mieć avi uncompressed 50 kl/sek w "czystym" 16:9!
Jest to możliwe do zrobienia?
Odpowiedz
Ustawiałeś pixel aspect ratio na 1,4568 (PAL DV Widescreen)?
Odpowiedz
Tak, wtedy robi się 4:3. Chyba zrezygnuję z uncompressed avi.
Odpowiedz
To nie ma żadnego wpływu jakim kodekiem zapiszesz. Pobaw się w preferencjach projektu i później zobacz w podglądzie jak to wygląda. Następnie ustaw takie same wartości przy renderowaniu.
Odpowiedz
<-- by mich.
Odpowiedz
Siemka. Mam Vegas Pro 8 i u mnie nie ma formatu video "DivX", dlaczego? w tej wersji nie ma tego? czy nie mam odpowiednich kodeków?
Odpowiedz
To jest kodek. Żeby go mieć musisz go ściągnąć :) Np. stąd: http://www.divx.com/en/downloads Osobiście jednak polecam XviD.
Odpowiedz
Ok dzięki za szybką odpowiedz.
Odpowiedz
A co dalej, że tak spytam?
Pierwszy raz to robię, więc nie bardzo wiem co dalej mam zrobić z wyrenderowanym plikiem, a raczej dwoma z muzyką i filmem, tak sądzę.
Przerobiłam film z dvd, (na kompie miałam format vob) na film DVD - tak, chcę zrobić, spowrotem do dvd.
Po wybraniu odpowiednich opcji renderingu (mpeg2, DVD Architect PAL Widesreen video stream, pixel aspect ratio 1,457, 25fps) otrzymałam dwa pliki: jeden w takim dziwnym rozszerzeniu mpg.sfl i drugi mpg.
Dalej nie wiem co począć?
Pomoże ktoś?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości