Wiosna #1 [parkour]

Wiem, że nie gustujecie tutaj w tego typu filmach, ale może Wam się chociaż montaż spodoba. :)
Odpowiedz
Niektórym się podoba, inaczej by nie było tu takich filmów.
Mnie akurat nie. Na tym filmiku bardzo podobają mi się kolory, naprawdę ciekawie wypadły.
Natomiast drażnią mnie przy wszystkich produkcjach nieuzasadnione przejście przez czerń. Zdarzają się sytuacje, kiedy to wygląda dobrze, jakoś godzi się z narracją, to bym porównał efekt do zacinającej się myszki albo czegoś w tym stylu.
Monotonna muzyka po prostu nudzi.
Jeśli mogę coś doradzić, a film ma być czymś więcej niż po prostu obrazem zarejestrowanym kamerą z podłożoną muzyką - postaraj się to zmontować. Sorry, ale ja tu montażu nie widzę, no dobra, jest śladowy. Zdaję sobie sprawę, że większość tego typu filmów powstaje w ten sposób, że parkourowiec kładzie na ziemi kamerę i bryka po murkach, w porywach jest ich dwóch, ale wystarczyłoby zrobić parę innych ujęć, zbliżeń, może nawet jakiś detal na oczy , dłonie, stopy.
Wtedy przy tym świetle i tych kolorach mogłaby wyjść całkiem fajna parkourowa wiosenna impresja. A tak - ot po prostu zarejestrowany wiosenny trening.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mi się podobał film, taka jakby asceza. No i samo miejsce działań bardzo interesujące.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Szaleć nie mogłem, byłem sam i miałem mini statyw 10-centymetrowy za kilka zł. Raz musiałem przywiązać liną, którą wyrzuciło morze na brzeg, kamerę do drzewa. :D
Odpowiedz
Dla mnie pomysł na filmik jest fajny.Tylko do niektórych ujęc' mógłbyś poprosic' jakiegoś kumpla do pomocy. Ogólnie spoko....

POZDROWIONKA
Odpowiedz
Plusy:
+Balans kolorków i chyba fish eye się to nazywa, nakładane na aprat.
+Lokalizacja, te miejsca wyglądają bardzo fajnie. Doradził bym, aby w następnej produkcji zrobić jakieś ujęcia tego morza i lasu w wolnym przejściu ujęciowym i zrobić to jakby takie intro, a nawet mogło by się przeplatać z ujęciami
+Niektóre ładne i efektowne tricki, za co szacunek, bo widok salta do przodu jest zawsze fajny, jak to ktoś umie zrobić

Minusy:
- muzyka. Wydaje mi się że w takich rzeczach są zazwyczaj dynamiczne muzy, to trochę monotonia
- słaby wstęp , gdzieś pierwsze 20 sekundy nie zachęca żeby dalej oglądać, słabe tricki i mało zmiany ujęć, za długie ujęcia kamery jak się szykujesz do tricku ,potem jest lepiej.
- kilka takich prostych tricków typu przejście nad gałęzią

No to do kolejnej produkcji rady: Jeśli umiesz powtarzać jakieś ładne tricki, to daj tego więcej , z innych ujęć, np. walnij to salto z jednej kamery, dalej w filmie zrób to z drugiej, może być jakiś delikatny slow motion lub przybliżenie. A i poszukaj innej muzy. Film wtedy powinien zrobić większe WOW!
Odpowiedz
Dzięki. Zobacz po 1:30

DnB do wolnych nie należy. :D Co do prostych "tricków", to wcale takie proste nie są. :) Parkour opiera się na kilku podstawowych technikach, w których dąży się do coraz większej doskonałości. Dlatego coś pozornie łatwego do wykonania niekoniecznie musi takie być. Ale co ja tu pierdzielę... ;p Nie miałem wiele możliwości ujęć będąc samemu, bez dobrego statywu i z akumulatorem na ~50 minut nagrywania. Następny będzie lepszy.
Odpowiedz
Toteż ja mam świadomość jak powstają takie filmy, ale skoro pytałeś co można poprawić - to Ci napisałem. Bynajmniej nie po to, by zdołować.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Matti nie znam się na parkurze, tak po prostu mówie z perspektywy laika i widza, oj że jakby to było super jakbyś pokręcił tych salt więcej , ale tak bezpiecznie, oczywiście:D Czekamy na coś kolejnego, bo pogoda ładna.
Odpowiedz
Z saltami to już nie byłby parkour tylko 3run :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości