Prośba o pomoc w efektach
Witajcie,
jestem nowa i kompletnie zielona. Korzystam z Sony Vegas Pro 9. Mam opanowany montaż, ale brakuje mi wiedzy odnośnie tych efektów:

1.

Chodzi mi o intro - co zrobić żeby warstwy nakładały się w taki sposób, żeby jedna drugiej nie zaciemniała.. Próbowałam z kryciem warstwy kombinując suwakiem, ale to nie działa tak dobrze jak bym chciała.

2.

Pierwsze sekundy, czyli moment przewijania tych wszystkich ujęć w taki sposób.. Wszędzie błysk i zawrotna prędkość slajdów. One nachodzą na siebie i tutaj kłania się pytanie jak wyżej :)

3.

Jak zrobić ekran panoramiczny przez całość filmu?

4.

ok. 4 minuty i 22 sekund jest taki motyw kiedy postać jest, a następnie zostanie usunięta nam sprzed oczu...
W tym samym filmie jest też taki motyw, że np. tylko część tła jest w kolorze, a np. postacie czarno - białe.

Jeżeli coś mi się przypomni to napisz.

Proszę ślicznie o pomoc, bo wariuję już ucząc się wszystkiego sama. Za dużo tego, a potrzebuję tej wiedzy, by móc robić dla siebie różne takie video story :)

Pozdrawiam i dziękuję

Odpowiedz
1. Tryby mieszania.
2. Przejścia i cięcie
3. Odpowiednia rozdzielczość i aspekt piksela
4. Cenzura, tyle że zamiast rozmycia używasz pluginu zmieniającego obraz na czarno biało.
Odpowiednia maska i użycie efektów.
Odpowiedz
Niestety z tego wszystkiego rozpracowałam tylko punkt 2 i 3. Natomiast nie rozumiem co masz na myśli pisząc tryby mieszania... Czy to oznacza, że muszę instalować pluginy? Bo chyba w oryginale powinno być wszystko, prawda?
Odpowiedz
O to chodzi:    
Odpowiedz
Aaaaa :) Dziękuję :)

Mam jeszcze jedno pytanie:
Jak zrobić napisy oddalające się w dynamicznym tempie? Chodzi mi o efekty np. w trailerach... dynamika, prędkość itd.
Odpowiedz
Mniejsza odległość pomiędzy klatkami kluczowymi?
Odpowiedz