Porządek z dyskami....
Witam ponownie.
Mam pytanko odnośnie dysków twardych w moim kompie.
Obecnie mam jeden twardy dysk 500gb.Kupiłem drugi też 500gb. bo na jednym troszkę ciasno.Mam jeszcze stary dysk ATA 20gb. Moje pytanie brzmi;
Jak rozmiejścic' vegasa żeby chodziło to w miarę dobrze...?Gdzie trzymac' surowy materiał z kamery a gdzie trzymac' materiał zrenderowany?

Kto może...
Niech pomoże...

POZDRAWIAM
Odpowiedz
Myśle że najlepiej tak:
-dysk1-system i oprogramowanie.
-dysk2-materiał surowy i wyjściowy(chociaż podobno na wyjściowy lepiej osobny dysk niż na surowy)
-dysk3 ten ata tego najlepiej wskazać vegasowi na prerendery i pliki robocze.
Odpowiedz
A nie lepiej gdy na 1 dysku zainstaluje system i oprogramowanie i materiał wyjściowy,na 2 trzymam materiał "surowy" a na ATA tak jak pisałeś prerender...?
Odpowiedz
tego nie wiem,sam jestem ciekawy.Poczekajmy na opinie jakiegoś eksperta:)
Odpowiedz
z tego co pamiętam to efix pisał coś o tym ale teraz nie mogę znaleźć tego tematu ani postu trzeba by dobrze poszukać na forum
Odpowiedz
Nie jestem może ekspertem, ale druga propozycja jest lepsza. Jeden na system i pliki wejściowe, drugi na wyjściowe oraz trzeci na prerendery, pliki wyjściowe etc.
Dzięki czemu odciążysz jeden dysk z potrzeby jednoczesnego zapisywania i otwierania danych, co się przełoży na jeszcze szybsze renderowanie.
Odpowiedz
Ok.Spróbuje zrobic' tak jak piszesz tidzu.
Zobaczę jaki będzie tego efekt.
Podziękował....
Odpowiedz
Zrobiłbym RAID0 z tych dwóch 500 GB.
Odpowiedz
Mimo wszystko jestem za 3 dyskami i tak też mam z czego największy 1 TB jest na projekty i render. System to system i programy a na 3 tymczasowy dla SV i innych programów.

Pozdrawiam.
SONY Vegas Pro 13.0, HP Workstation z200 ...

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości