tracking i krew
posiadam sony vegas w wersji 9.0 wtyczkę do sony vegas boris RED. chcę zrobić krew w filmie !animowaną! tak aby została na ciele mimo ruchów kamery i ciała (tracking). jak takie coś wykonać?? jest tutorial pokazujący to?( ja szukałem i nie znalazłem) a jak nie to jakiś zewnętrzny soft a nie wtyczka do sony?? pomóżcie bo umiem zrobić lasery, wybychy, tryskającą krew lecz nie umiem zrobić tak aby ,,została'' na ciele nie przesuwając klatka po klatce bo efekt z tego okropny. wiem że chodzi o tracking ale czym go wykonać?? efekt końcowy ma wyglądać jak na filmie:
Odpowiedz
najlepiej zrób to w programie adobe after effects badz w dodatku do tego programu mocha for after effects,poszukaj tutoriali w w sieci jest tego pełno
tu masz stronke z tutorialami roznymi do after effectsa http://www.videocopilot.net/tutorials/
Odpowiedz
Zadawałeś już to pytanie i dostałeś odpowiedź. To już drugi taki przypadek dzisiaj na tym forum.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
co do 1 odpowiedzi: nie chodzi mi tu o after effects, a tutków szukałem i niema ( a ta wtyczka którą podałeś jest darmowa?) jest do tego jakiś darmowy soft?
co do 2 odpowiedzi: zadawałem podobne pytanie ale nie dostałem na nie ani jednej odpowiedzi (sensownej bo tych drugich było full)
czy ktoś z was wie jak się posługiwać RED'em bo próbuję wykonać tracking i mi nie wychodzi
Odpowiedz
to nie wtyczka tylko strona z tutorialami do aftera,wiem ze chcesz to zrobic w vegasie ale do takich efektow raczej bardziej after sie nadaje,vegas raczej do montarzu choc tez ma wiele mozliwosci jesli chodzi o efekty specjalne
Odpowiedz