Sony Vegas - Najlepsza jakość projektu / kilka pytań
Witam, mam kilka pytań odnośnie jakości obrazu i dźwięku w Sony Vegas
Po pierwsze, czy ustawienia projektu mają wpływ na dalszą jakość po wyrenderowaniu, jak uzyskać najlepszą jakość projektu, czy te ustawienia są najlepsze pod względem jakości wideo i audio:
http://img716.imageshack.us/i/sonyvegasf.png/

I jeszcze jedno, czy w Sony Vegas da sie uzyskać "kinową jakość" czyli prawie jak żyleta :)
Odpowiedz
Powiedz, czym nagrywasz? Jaka rozdzielczość, fps etc. Z pustego to i Salomon nie naleje - nagrywałeś telefonem to ekstrapolacja Ci nic nie da, jedynie sobie zaszkodzisz.

Kinowa jakość - jest to pojęcie względne - moim zdaniem aby coś takiego uzyskać nie wystarczy ustawić program na największą możliwą rozdzielczość, tylko odpowiednio nagrać. Wyłączyć automat w kamerze, napisać dobry scenariusz, uzyskać niską głębię, dobrą jakość dźwięku i dostarczyć dużo światła. Inaczej 'film' będzie wyglądał, jak amatorska zlepka losowo wybranych klipów
Odpowiedz
Chodzi o film z gry, 120 fps, kilka tysięcy screenów posklejanych Virtual Dubem, chyba lepszej jakości niż tym narzędziem nie da sie otrzymać :)

Ps. Troche mi sie głupio zrobiło, bo ty o kamerze a tu film z gry :>

Dokładniej chodzi mi o frag movie, a jak tam wiadomo przede wszystkim liczy sie jakość obrazu i audio
Odpowiedz
Na wstępie napiszę, że niepotrzebnie używałeś do tego virtual duba, Vegas ma możliwość importu sekwencji klatek - ma to kilka zalet m.in. nie potrzebujesz ponownej kompresji, pliki działają lepiej (no, chyba że w VD renderowałeś do kodeka bezkompresji) etc.
Vegas to jedynie narzędzie, tak samo jak After Effects, czy Photoshop. Końcowa jakość zależy tylko i wyłącznie od tego, jak zapisze się plik.
Rozdzielczość projektu ustaw na taką, z jaką nagrywałeś. Fps na 25, Field order na none. Dźwięk na stereo, ponieważ mało kto ma głośniki 5.1 w komputerze.
Zapisuj do podobnych ustawień, najlepiej wraz z tym poradnikiem: http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/

Ps. spoko, akurat aktualnie montuje reklamę pewnego serwera :) Napisałem o kamerze ponieważ ostatnio było kilka podobnych pytań.
Odpowiedz
(03-10-2011, 23:00)tidzu napisał(a):  Na wstępie napiszę, że niepotrzebnie używałeś do tego virtual duba, Vegas ma możliwość importu sekwencji klatek - ma to kilka zalet m.in. nie potrzebujesz ponownej kompresji, pliki działają lepiej (no, chyba że w VD renderowałeś do kodeka bezkompresji) etc.
Vegas to jedynie narzędzie, tak samo jak After Effects, czy Photoshop. Końcowa jakość zależy tylko i wyłącznie od tego, jak zapisze się plik.
Rozdzielczość projektu ustaw na taką, z jaką nagrywałeś. Fps na 25, Field order na none. Dźwięk na stereo, ponieważ mało kto ma głośniki 5.1 w komputerze.
Zapisuj do podobnych ustawień, najlepiej wraz z tym poradnikiem: http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/

Ps. spoko, akurat aktualnie montuje reklamę pewnego serwera :) Napisałem o kamerze ponieważ ostatnio było kilka podobnych pytań.
Moim zdaniem, sklejanie screenów w Vegasie jest o wiele gorsze niż w VD, przyzna ci to wiele osób które nagrywają akcje do frag movie, sam przekonałem się o tym na własnej skórze.

Co do ustawień filmu, mam wrażenie że podałeś mi najbardziej "optymalne" a mi chodzi tylko i wyłącznie o jakość filmu oglądanego na komputerze nie żadnym serwisie typu YT
Z twojego poradnika wyczytałem że przy renderowaniu, przy zaawansowanych opcjach "Custom" następnie "Project" nie zmieniać na Best bo to aż tak bardzo nie poprawia jakości, jednak napewno przynajmniej ciut ją poprawi, nie zależy mi na czasie choćby film miał się renderować 15h :P

Także chodzi mi o najlepszą JAKOŚĆ w każdym detalu, może poza jakością audio
Odpowiedz
Powiedz dokładnie coś o tym, że lepiej się klatki skleja w VD?
Powiedz, czy widzisz jakikolwiek sens w tym, żeby Tobie się film odtwarzał oraz edytował kilka razy gorzej, niż przy normalnych ustawieniach?
Tak, pomiędzy preview a best, bez użycia profesjonalnego sprzętu testującego nie zobaczysz różnicy.
Odpowiedz
Gdy skleje w Vegasie, klip czasami przycina, problem spotykany przez wielu

Co jakości filmu, czy naprawde na normalnych ustawieniach, film będzie lepiej wyglądał niż na tych "najlepszych" ;d
Odpowiedz