Black Ops montage

filmik z meczy ESL gdzie zajalem 3 miejsce w premium Cupie
Odpowiedz
jakieś komentarze co do editu?..
Odpowiedz
chciałeś zrobic coś podobnego co "alive" tylko że nie z csa
jak dla mnie za mało oryginalny jesteś spróbuj coś swojego.
Odpowiedz
probowalem ale nidy się nie podoba ^^
Odpowiedz
Rozumiem że filmik ma być takim jakby wspomnieniem jak zdobyłem 3 miejsce. Zaczynamy od minusów bo tak mi łatwiej:D :
- Za dużo intr nie twoich, 3 fajne ale przecież to nie ty je robiłeś prawda? Całe te napisy o 3 miejscu i w ogóle trwają za długo, patrzyłem samo intro ma 35 sekund!!!
- Dalej, nie czaje tego strzelania do ścian na początku i nie pasuje mi za bardzo czarny-biały obraz.
- Kolejna zmiana kolorów jest jeszcze gorsza, takie niebieskie pomieszane z zielonym, do tego trochę zamazane i wszystko pośwituje, blee
- Kolejne kolory ( te żółto - pomarańczowe ) są już sporo lepsze, nawet wchodzi całkiem niezła muza
- Ogólnie w całym filmie, za dużo blurów( rozmań) , zbyt jasne momentami, całość sprawia wrażenie nieostrego i płynnego
- Zabrakło mi ujęć z innej kamery, przecież Black Ops ma wbudowany theater mode, to czemu nie korzystasz z tego, ja bym tego napewno użył bo inne ujęcie burzą monotonię ( polegającą na oglądaniu przez 3 min karabinu i +200 punktów)
- A i kompletnie nie zrozumiałem tej wstawki o miłości, tutaj wojna , strzelają , wybuchają , giną, a tu nagle ktoś się całuje i " kiedy miłość jest najważniejsza czy cos takiego"
- Końcowe podziękowania też ciut za długie

Sory że tyle minusów, wiem że wrzucałeś już tu kilka swoich filmów i trochę były krytykowane. Może porostu lepiej by wyszło jakbyś to zmontował, bez zmiany kolorów i przejść. Bo momentami jest tego za dużo i na siłę.

Albo poprostu zobacz jak to robią najlepsi na YT, jakiś kanała HazardCinema czy coś w tym stylu.

Ale jakieś plusy też będą:
+ muza jest całkiem fajna, choć nie ma żadnej synchronizacji z dźwiękami z gry, które i tak nie występują.
+ umiejętności gracza, po prostu niezłe wygrane pojedynki 1v1

Porada: do fragmovie które zapowiadałeś , popraw tylko contrast/brightnes bo to ogromnie pomaga ulepszyć obraz z gry, pamiętam to za przykładu jak robiłem z Medal of Honor, ale to się tyczy każdej gry, to byłem dość zdziwiony jak ładniejsze były zmiany gdy przełanczałem sobie obraz z / i bez effektu
i daj dużo multi kili a nie jakieś z ESL pojedyncze, choć na dobrych graczach. Bo publika chce zazwyczaj efektowniej.

Pozdrawiam. Oh ale się rozpisałem, nie zmarnuj moich wywodów. Możesz też się jeszcze coś pytać jak chcesz.
Odpowiedz
w koncu ktos napisal...^^ to mam posklejać fragi aby z tego co czytam?:D
Odpowiedz
Wiesz co może nie bierz się za zgrywanie na dysk i montowanie całości. Weź sobie kilka fragmentów rozgrywki pare sekund starczy, najlepiej z kilku różnych map o innej kolorystyce, np. zima, jakaś pustynia i dżungla. Do każdego klipu nałóż sobie efekt brightners/contrast bo tak się chyba nazywa, służy do zmieniania jasności i kontrastu - jednych z najważniejszych i najbardziej podstawowych korekcji obrazu. Po eksperymentuj z nimi przesuwając oba suwaki. Gdy już będziesz miał najlepsze jakie wydają ci się wartości dla kilpu z jakieś mapy zapisz ten efekt np. jako nazwa tej mapy, jeśli nie wiesz jak to robić . W oknie efektu jest taka dyskietka zapisu , kilknij, zapisz jakoś np. nazwa mapy , będzie przejżyściej, i po zapisaniu gdy wejdziesz w efekt brightes/contrast oprócz tych podstawowych kilku modyfikiacji efektu jakie są ustalone , będzie twój z twoją nazwą i teraz zamiast ustawiać za każdym razem od nowa, będziesz mógł go przeciągnąć na jakiś fragment z rozgrywki z tej mapy i będzie odrazu poprawione.

Teraz jak ustalisz już to wszystko, dla 3 krótki kilpów wrzuć to na YouTube jako test i podeślij nam linka( w tym albo nowym temacie), a my ocenimy jak to wygląda i najwyżej damy jakieś rady co zmienić. Dzięki temu będziesz miał o wiele ładniejszy obraz niż to co przedstawiłeś tutaj. Ważny jest feedback ( opinia zwrotna widzów).

OK? Jak zrobisz daj znać, mam nadzieje że tak zrobisz bo staram się pomóc.
Odpowiedz
zapewne w weekend :)
Odpowiedz
to tylko 3 przykłady,ale coś w takim stylu mi się podoba
Odpowiedz
NO fajnie że zrobiłeś. O to mi właśnie chodziło. Dużo lepiej to teraz wygląda niż to co kiedyś montowałeś, nie?
Praktycznie nie mam uwag, może troche w zimie zmniejszyć contrast, ale to albo trochę albo wogóle. Zdecydowanie najładniej to wygląda w tej dżungli, byłem zdziwiony że tak fajnie. No to myśle że tak może być do frag movie. Pamiętaj tylko żeby poeksperymentować z theater mode, żeby zrobić kamerki kilsów z innych perspektyw. Bo czasami z pierwszej osoby nie widać jak efektowny były te fragi. Jak byś miał jakieś pytania do pisz.

Pozdrawiam i życze powodzenia w montażu!
Odpowiedz