TNIE CO 1-3 s materiał przechwytywany z kamery
Witam,

dopiero zaczynam pracę z Vegas, do tej pory bawiłam się Pinnaclem, ale ponieważ trochę mam materiału do zgrania kupiłam nowy komputer i Vegasa - no i mam problem - nie mogę przechwycić materiału normalnie bo tnie co 1 do 3 sekund -w czym może być błąd?
Odpowiedz
sprawdz ustawienia podgladu, i najlepiej zmien na draft lub preview, powinno pomóc .
Jeśli nie, to dobrym sposobem jest wyrenderowania części filmiku do ramu, więc wtedy zaznaczasz klip i wciskasz SHIFT + B

Odpowiedz
(03-05-2011, 1:03)Kubson napisał(a):  sprawdz ustawienia podgladu, i najlepiej zmien na draft lub preview, powinno pomóc .
Jeśli nie, to dobrym sposobem jest wyrenderowania części filmiku do ramu, więc wtedy zaznaczasz klip i wciskasz SHIFT + B

OK, dzięki spróbuję
Odpowiedz
CHwila - koleżanka mówi o przechwytywaniu, nie renderingu itd. Z czego i jak zgrywasz materiał. Podaj więcej szczegółów.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(03-05-2011, 11:18)efix napisał(a):  CHwila - koleżanka mówi o przechwytywaniu, nie renderingu itd. Z czego i jak zgrywasz materiał. Podaj więcej szczegółów.

Z sony hdr-hc9, kamera HD ale na kasetki - standardowo fire-wire ale właśnie spróbowałam przechwycić Pinnaclem i jest to samo..... także wina jest gdzieś w kamerze albo w kompie, liczyłam,że tylko w programie coś trzeba przestawić,a to chyba grubsza sprawa -więc dzisiaj udałam się do salonu sony tam podłączyłam swoja kamerę do ich kompa i vegasa - i wszystko działa normalnie, więc to chyba mój nowy sprzęt - podłączę inną kamerę i może się wyjaśni, bo w salonie niestety mieli już tylko kamery na kartę.
Odpowiedz
O ile nie poprzestawiałaś sobie czegoś solidnie w systemie (może warto przeczyścić?) albo coś Ci ewidentnie nie zjada zasobów szyny danych, to ewidentnie pada Ci karta firewire. Na szczęście nie są drogie (tylko nie kupuj na VIA...).
Z punktu widzenia komputera on tak naprawdę nic nie przechwytuje - dla niego kamera to tylko streamer, ot tasiemka z danymi. I jeśli to pada - to znaczy, że się prawdopodobnie tymi danymi dławi.
Może zrobić jeszcze coś takiego:
- przeczyść komputer jakimś dobrym narzędziem, polecam http://www.macecraft.com/jv16powertools2010/
- w menadżerze urządzeń odinstaluj kartę firewire, wyłącz komputer
- wyjmij ją z komputera, włącz i wyłącz komputer,
- jeśli to możliwe przełóż do innego gniazda
Włącz komputer i niech Windows poinstaluje sobie od nowa sterowniki.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(03-05-2011, 0:52)nowa napisał(a):  Witam,

dopiero zaczynam pracę z Vegas, do tej pory bawiłam się Pinnaclem, ale ponieważ trochę mam materiału do zgrania kupiłam nowy komputer i Vegasa - no i mam problem - nie mogę przechwycić materiału normalnie bo tnie co 1 do 3 sekund -w czym może być błąd?

chyba miałem podobny problem że przy przechwycie materiału HDV o długości ok. 50-60 min Vegas dzielił kilkusekundowe sceny , niekoniecznie w miejscach gdzie była pauza lub wyłaczana kamera.
Wyłączenie funkcji detekcji scen poprawiło na tyle że nagranie podzielił na trzy części .
Pierwsza z nich trwała 3-4 sek natomiast dwie pozostałe po dwadzieścia kilka minut. Do dzisiaj nie wiem dlaczego tak jest.
Odpowiedz
(03-08-2011, 21:18)Ciekawskodociekliwy napisał(a):  
(03-05-2011, 0:52)nowa napisał(a):  Witam,

chyba miałem podobny problem że przy przechwycie materiału HDV o długości ok. 50-60 min Vegas dzielił kilkusekundowe sceny , niekoniecznie w miejscach gdzie była pauza lub wyłaczana kamera.
Wyłączenie funkcji detekcji scen poprawiło na tyle że nagranie podzielił na trzy części .
Pierwsza z nich trwała 3-4 sek natomiast dwie pozostałe po dwadzieścia kilka minut. Do dzisiaj nie wiem dlaczego tak jest.

Detekcje scen już wcześniej wyłączyłam i nic wszystko wskazuje jednak na kartę fire wire, bardzo dziękuję wszystkim za wskazówki i pomoc.DZIĘKI!
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WSKAZÓWKI! Okazało się że to fire wire - kto by pomyślał, że w nowym kompie coś takiego się wydarzy....jeszcze raz dziękuję za pomoc, a pewnie wkrótce się pojawię z pytaniami, mam nadzieję,że za jakiś czas również będę mogła komuś pomóc,pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości