DVD Architect - kiepska jakość filmu
Witam. Przygotowuję swoja pierwsza płytę DVD z imprezy studniówkowej i potrzebuję pomocy. Kamera nagrywa mi materiał w HD i w opcjach klipu, field order miałem domyslnie ustawione na Upper Field First i na każdym klipie z osobna zmieniałem na None (Progressive Scan). W opcjach projektu ustawilem Template na DVD Pal Widescreen i tam w opcjach rowniez zmienilem field order na "none". Z tymi ustawieniami wyrenderowalem film do MPEG-2 z gotowymi ustawieniami pod DVD Pal gdzie rowniez zmienilem field order na "none". Wszedzie łacznie z plikami zrodlowymi mialem 25kl\s w proporcjach ekranu 16:9 i rendering z jakoscia 9,Mbs

W Architectcie w opcjach projektu i tworzenia plyty ustawilem te same opcje co opcje projektu w Vegasie łacznie z field order "none". Stworzylem DVD (w 15 minut) ale nie zaznaczalem opcji "reduce interlace flicker" i domyslnie została na "off". Sprawdzilem plyte na odtwarzaczu i film ma straszne piksele zwlaszcza przy pokazie zdjec jest masakra, w menu tez nie lepiej. Poza tym obraz nie miesci sie na ekranie tv i nie widac konca lewego i prawego rogu. Chcialem drugi raz sprawdzic tworzac plyte i zmieniajac reduce interlace flicker na "on" ale plyta teraz miala sie tworzyc przez godzine a ja juz musialem wyjechac do pracy wiec nie zobaczylem wynikow.

Przeczytałem artykuł efixa http://www.efix.pl/archiwum-efix/tutoria...itect.html i jest napisane ze przez zazanczenie reduce interlace flicker, film bedzie ponownie przeliczany, ale nie wiem co to oznacza i czy przez to jakosc mi sie poprawi? Czy robię błąd jezeli zmieniam w kazdym klipie field order z oryginalnego "upper field first" na "none" w projekcie rowniez jak i podczas renderingu do mpeg i nastepnie autoringu dvd?
Odpowiedz
Witam.
Ja miałem podobny problem z jakością.Kombinowałem na różne sposoby i najlepszą kombinacją były takie ustawienia:
Materiał źródłowy
-AVCHD 1920/1080 25,000 fps interlaced
Field order;-Upper field first
Ustawienia projektu;
Field order-none(progressive scan)
Deinterlace method-interpolate fields
Ustawienia renderowania
Template-DVD Architect PAL Wideoscreen video stream
Field order-none(progressive scan)

Importowałem to wszystko do Architecta wypaliłem płytkę i wszystko jest ok....
POZDRAWIAM
Odpowiedz
Dobrze waść gadasz. Honda - nie tykaj klipów, w projekcie sobie tylko ustaw tak jak pisze Lechu na progressive scan i interpolate.
Reduce interlace flicker stosujesz w zasadzie tylko na napisach, szczególnie drobnych i wszelkiego rodzaju fotkach. Do eventów wideo go nie włączaj.
A dalej wg tutoriala.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zrobiłem tak jak mówicie i wyszło tak jak mówicie. Dzięki za pomoc, płytki juz wypalone i jest ok :)
Odpowiedz
Chłopaki pomóżcie, mam sony vegasa 10 . i mam problem ze zmieszceniem filmu ze studniówki na płyte dvd
mam kamere sony AX2000E ,. nagrywa pliki avchd, projekt ustawiam pal dvd Wideoscreen video stream
i tak samo renderuje do architekta, wrzucilem 1.40 h filmu i nie mieście sie na płyte, pomóżcie mi prosze ....
Odpowiedz
Trzeba ustawić odpowiedni bitrate, więc skorzystaj z kalkulatora.
http://dvd-hq.info/bitrate_calculator.php
Odpowiedz
ale bit rate w projekcie czy w achitekcie ?? i czy nie bedzie słaba mocno jakośc bo okolo 1.5h to 110min, i jak ustawie bit rate na 2000 to chyba cienko bedzie
Odpowiedz
Nie wiem, jak Ty liczysz kalkulatorem, ale:
- 1.5 godziny, to 90minut (60+30), więc nie "około", tylko DOKŁADNIE 90minut... no chyba, że to 1.5 godziny było podane tak na pałę...
- u mnie wychodzi około 6Mbps... a nie 2...
Odpowiedz
nie na pałe, no ok u mnie tez cos około 6mb/s ale na 4.7 GB płyte nie miesci mi sie
jak animuje na pierwszej stronie klatki w archtekcie to mi wtedy wychodzi ze bym musiał meic 3.200 bitrate ;/ a tez animacji pierwszych kltek 9.800 na 1,34 h filmu ;/ i dwie strony podmenu animowanych klatek ;/
Odpowiedz
Podaj dokładną liczbę minut (a nie na oko) - to akurat można sprawdzić dokłądnie.
Dźwięk zrobiłbym do AC3 w tym wypadku, z kodowaniem 160 lub 192kbps.
Obraz około 6Mbps

DVD Arch. może pokazać, że płyta jest zajęta w 110%. Ale po authoringu (o ile nie robisz "wymyślnego" animowanego menu itd), wsztstko powinno zajmować poniżej 100% zawartości płyty.
Jeśli masz dobrze zrobiony render z Vegasa, i odpowiednio ustawionego Architecta, nie będzie konieczne rekodowanie całego materiału - tylko MENU.
Więc taki authoring przy statycznym menu powinien trwać kilka minut (skopiowanie plików oraz utworzenie struktury płyty dvd-video).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości