Przy maskowaniu widać boki
Nie mogę poradzić sobie z maskowaniem, mam na dwóch ścieżkach ustawione jedno zdjęcie 16/9, ale podczas odtwarzania widać po bokach takie setne milimetra ze zdjęcia z pod spodu, można to nazwać migająca nitką, jak się tego pozbyć.
I jeszcze druga sprawa, na tym zdjęciu robię position, ale podczas odtwarzania (na razie jeszcze wszystko w SV nie robiłem jeszcze renderowania) te przejścia np. z fragmentu zdjęcia, na cały jego obszar nie jest płynne, są takie delikatne zacięcia. Co źle robię?
Odpowiedz
Na podglądzie często są ścinki podczas odtwarzania przejść, efektów itd. Wyrenderuj ten fragment do pamięci (zaznacz fragment i Shift+B) i sprawdź, czy problem nadal występuje.
Co do tej nitki... Stawiałbym na jakieś ustawienia w masce, albo po prostu jej niedokładność.
Odpowiedz
(03-03-2011, 12:22)ender77 napisał(a):  Na podglądzie często są ścinki podczas odtwarzania przejść, efektów itd. Wyrenderuj ten fragment do pamięci (zaznacz fragment i Shift+B) i sprawdź, czy problem nadal występuje.
Co do tej nitki... Stawiałbym na jakieś ustawienia w masce, albo po prostu jej niedokładność.
Wiesz co, wydaje mi się, że to chyba była wina filmu. ponieważ pod spodem na trzeciej ścieżce szedł dodatkowo film z tym zdjęciem, ale nagrany kamerą, a żeby było wyraźniej to wstawiłem nad nim zdjęcie w formacie jpge. Teraz wyciąłem kadr filmu z pokazywanym zdjęciem i na jego miejsce wstawiłem same zdjęcie i nie ma tego problemu i nawet te zacięcia poruszania zdjęciem nie są widoczne, wiec wydaje mi się że za dużo operacji chciałem wykonać w jednym miejscu.(poruszanie zdjęciem, maskowanie zdjęcia i do tego jeszcze odtwarzanie videa).
Odpowiedz