Tło fotograficzne do chroma key
Witam,

Zamierzam zrobić małe, amatorskie studio greenbox. Zależy mi na jak najmniejszych kosztach.
Czy to tło fotograficzne się nada jako zielony materiał? Chodzi o to, czy odcień zielonego jest odpowiedni.
http://allegro.pl/tlo-fotograficzne-pp-2...79715.html
Oświetlenie będzie takie: 2 halogeny 500W oświetlające zielony materiał + 1 halogen 500W - oświetlenie osoby występującej.
Odpowiedz
Jeżeli lubisz ciąć koszty - kup to oraz zamiast halogenów najmocniejsze energooszczędne. Dają one białe, rozproszone oraz co najważniejsze nie grzeją się tak, jak halogeny. Warto wziąć pod uwagę to, że potrzebujesz równomiernego oświetlenia - jeżeli masz zamiar bezpośrednio skierować halogen na postać oraz tło to cienie i tak zostaną. Jedynie będą mniej widoczne lecz tak samo denerwujące podczas postprodukcji.
Odpowiedz
Ja również próbuję zastosować technologię blue box (green box) do swoich amatorskich nagrań wideo... Nie mam problemu z doborem materiału na tło ani sposobem oświetlenia tła i obiektu. Zastanawiam się jednak czy zwykła kompaktowa kamera zapisująca obraz w formie skompresowanej (kompresja stratna) jest w stanie zapisać materiał wyjściowy z jakością umożliwiającą kluczowanie tła z odpowiednią jakością. Moje dotychczasowe próby z kamerą JVC everio oraz pluginami vegasa 7.0, a także rexora nie przyniosły zadowalających efektów. Stąd moje pytanie: Czy to jest możliwe z taką kamerą (jeżeli nie to jakiej najtańszej kamery użyć aby osiągnąć efekt)? Czy istnieją pluginy (tanie/darmowe) lepsze niż chroma keyer rexora, które podołają temu zadaniu (przy użyciu kamery jak wyżej)?
Odpowiedz
Powiedz, dlaczego mieszasz nazwy? Niema czegoś takiego jak greenbox, jest greenscreen. Jak już pisałem - jeśli wyłączysz automat w kamerze, oświetlisz równomiernie i dobrze usuniesz zielony w postprodukcji to będzie dobrze. Przy moim ostatnim filmie na zajęcia artystyczne nie miałem zielonego tła, zastąpiłem go zielonym kocem. Nagrywałem lustrzanką oświetlone to było podwójnym zestawem świetlówka 85w + statyw + parasolka. Spełniło swoje zadanie. Problemy były podczas tego, jak się tryb automatyczny włączał i obraz 'głupiał'.
Odpowiedz
Masz rację - pomyliłem nazwy... Sorka. Dziękuję za podpowiedź. Dlaczego nie pomyślałem o tym wcześniej?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości