Możliwości Vegas
Od razu na wstępie dodam, że dopiero moja przygoda z obróbką wideo się zaczyn więc proszę nie zmieszajcie mnie z błotem na wstępie ;p
Mam takie pytanie odnośnie możliwości tego programu, ponieważ nie znam róźnic miedzy Sony Vegas a Adobe after effects i nie wiem dokładnie co one tak naprawdę potrafią.
Chciałbym się spytać czy ten filmik
(autor napisał, że zrobił go za pomocą After Effects), a dokładnie czy taki filmik dałoby się zrobić w Vegas, chodzi mi tylko o efekty wideo.
Odpowiedz
Z taką wiedzą nt. montażu oraz kompozycji polecam zlecenie komuś wykonanie filmu.
Podstawowa różnica pomiędzy tymi programami to to, że vegas jest do montażu, a AAE do kompozycji. Porównywać te dwa programy to tak jak samochód i ciężarówkę i wybierać ten, który będzie we wszystkim dobry.
AAE został stworzony do ułatwiania kompozycji, w tym dodawania efektów specjalnych. Vegas został utworzony z myślą o cięciu, oraz prostej edycji dźwięku, lecz tak samo jak w AAE można wykonać prosty montaż to tak samo w Vegasie można wykonać proste efekty.
Tak, da się wykonać takie efekty, lecz potrzeba kasy na dodatkowe wtyczki. No chyba, że ktoś lubi ręczną robotę.
Odpowiedz
Da się, nawet bez pluginów, lecz większość rzeczy dla kogoś, kto zaczyna z Vegasem będą wyzwaniem na poziomie jak z tego filmiku:

[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości